Facebook Pixel

Податки, допомога переселенцям, субсидії: що зміниться для українців у лютому

Комунальні тарифи в Україні заморожено на час дії воєнного стану, тож у лютому вони не зміняться. Проте частково змінюється порядок використання коштів ЖКГ-субсидій. Також частково змінюється порядок сплати ФОП єдиного соцвнеску (ЕСВ).

Дію воєнного стану, найімовірніше, продовжать в лютому 2023 року

Рада 16 листопада 2022 року продовжила дію воєнного стану в Україні на три місяці, тобто до 19 лютого 2023 року. Найімовірніше, воєнний стан знову продовжать ще на 90 днів.

Як змінюється механізм субсидій у лютому 2023

З 2023 року субсидії виплачуються лише в грошовій формі. Тому для тих, хто отримував їх на картковий рахунок чи через відділення «Укрпошти», нічого не змінилося, а ті, хто отримував у безготівковій формі, отримуватимуть їх на рахунок в Ощадбанку.

Починаючи з 1 лютого Ощадбанк не перераховуватиме комунальникам кошти субсидій, як це було раніше. Одержувач пільг має отримати ці гроші в касі та сам сплатити за користування житлово-комунальними послугами безпосередньо комунальним підприємствам і організаціям.

У лютому 2023 змінюється система сплати адміністративних штрафів

З 1 лютого закриється рахунок управління Держказначейства в Києві, на який сплачувалися штрафи за адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. З цього дня гроші, перераховані платниками на вказаний рахунок, не зараховуватимуться й повернуться до банку платника як нез'ясовані надходження. Для сплати штрафів необхідно використовувати рахунки, відкриті в кожному регіоні.

Як працюватиме в лютому 2023 року ринок платіжних систем

Учасники небанківського платіжного ринку могли втратити з 1 лютого право надавати платіжні послуги, оскільки президент не підписував законопроєкт № 4366, який продовжує їм ліцензії. У зв'язку із цим було багато публікацій у ЗМІ, звернень до депутатів та до НБУ. Проте 30 січня президент таки підписав закон.

Яку допомогу переселенцям нададуть у лютому 2023 року

Агентство ООН у справах біженців знову відкрило реєстрацію на отримання фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Українці можуть розраховувати на 2 200 грн на кожного члена сім'ї, допомога виплачуватиметься протягом трьох місяців.

Також переселенці й далі отримують допомогу від держави. Йдеться про щомісячну виплату в розмірі 2 тис. або 3 тис. грн на особу.

Які переселенці отримуватимуть держдопомогу в лютому 2023

З 1 лютого право на допомогу на проживання матимуть ВПО, які:

  • перемістилися з тимчасово окупованої території;
  • перемістилися з територій, де ведуться бойові дії;
  • мають зруйноване чи непридатне для проживання житло внаслідок пошкоджень і подали заявку на відшкодування втрат до 20 травня 2022 року через «Дію» або мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту ушкодження чи знищення нерухомого майна;
  • враховувалися як ВПО до 24 лютого 2022 року та отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг.

Інформація про території, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані, є в переліку, складеному Мінреінтеграції. З 13 січня 2023 року Київ виключено з цього переліку.

Починають впроваджувати електронні товарно-транспортні накладні

З 1 лютого в Україні розпочнеться піврічне тестування електронних товарно-транспортних накладних. Повноцінно система почне працювати з 1 серпня. У Мінвідновлення вважають, що впровадження е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим і менш корумпованим.

Як підприємцям потрібно сплачувати ЄСВ у лютому 2023 року

З 1 лютого діятимуть нові рахунки для сплати ЄСВ. Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по Києву буде розміщено на субсайті Головного управління ДПС у розділі «Рахунки для сплати платежів».

Нагадаємо: ставка ЄСВ за себе для ФОП становить 4 422 грн за кожен квартал 2023 року, або 22% чинної мінімальної зарплати щомісяця (1 474 грн).

Повідомлення від суду у Viber

Судові повістки, повідомлення та виклики учасникам судового процесу тепер надходитимуть і на електронні месенджери. Якщо мобільний телефон не прив'язаний до месенджера, повістки, як і раніше, надходитимуть у формі SMS-повідомлень. Робиться це для заощадження коштів, адже відправлення повістки за допомогою месенджера коштує втричі дешевше, ніж SMS.

Зараз державне підприємство «Інформаційні судові системи» завершує розроблення сервісу автоматичного відправлення на Viber. Впровадити сервіс планується не пізніше 10 лютого.

Дані, що підтверджують відправлення та доставлення повідомлень у Viber, надходитимуть і зберігатимуться в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їхньому видаленню або коригуванню).

Свята в лютому 2023 року

  • 2 лютого – День безпечного інтернету
  • 9 лютого – Міжнародний день стоматолога
  • 14 лютого – День святого Валентина
  • 14 лютого – День комп'ютерника
  • 21 лютого – Міжнародний день рідної мови
  • 22 лютого – Міжнародний день підтримки жертв злочинів
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉