Facebook Pixel

Тонкощі приватизації «Більшовика» та ситуація з цехом № 5 очима Сенниченка

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко в інтерв’ю ThePage розкрив нюанси приватизації АТ «Перший київський машинобудівний завод» (колишній завод «Більшовик»). Окремо він зупинився на п’ятому цеху, який потрібен київській владі для завершення транспортної розв’язки.

Очільник фонду зазначив, що під час підготовки до приватизації об’єкта ФДМ провів велику роботу з його «очищення». Однак визнав, що проблеми, які потребують вирішення, перейшли до нового власника разом із «Більшовиком». Попри те, що пропозиції щодо купівлі надсилалися 281 адресату, на аукціон прийшло лише три компанії. За словами Сенниченка, це свідчить про реальний стан бізнес-клімату в країні.

Голова ФДМ зазначив, що з огляду на ціну, за яку продали об’єкт, сотка землі під ним (якби вона продавалася) коштувала б $23 тис. Якщо порівняти, то раніше в аукціонах, що проводилися державою, цей показник становив лише – $2 — 3 тис.

Щодо цеху № 5 заводу, який Києву потрібно знести для спорудження розв'язки Шулявського шляхопроводу, Сенниченко зазначив, що в КМДА був шанс його отримати у законний спосіб.

Є єдиний законний спосіб отримати 5 цех, про який ми півтора року говорили меру Віталію Кличку, намалювали йому «дорожню карту» і пропонували навіть менеджера проєкту. Він полягає в тому, щоб КМДА найняла оцінювача та купила б цех у підприємства на підставі закону про викуп активів для суспільних потреб

Дмитро Сенниченко

Дмитро Сенниченко

голова Фонду держмайна

Столична влада провела оцінку (вийшло 230 млн грн), нараховану суму нібито внесли в міський бюджет і на цьому процес зупинився. Тепер, за словами очільника ФДМ, КМДА доведеться вести перемовини з новим власником «Більшовика».

Контекст. Нагадаємо, 27 жовтня 2021 року за участю трьох претендентів відбувся аукціон із продажу пакета акцій АТ «Перший київський машинобудівний завод». Стартова ціна 100% пакета становила 1,39 млрд грн.

Згідно з повідомленням на офіційному сайті Фонду державного майна України, за результатами проведення торгів остаточна вартість об'єкта становила 1,43 млрд грн. Це загалом на 40 млн грн більше за стартову ціну і становить лише два аукціонні кроки за розміру одного кроку в 20 млн грн.

Подякувати 🎉