Facebook Pixel

Любченко перед своєю відставкою звільнив усе керівництво Експортно-кредитного агентства

ЕКА 3 листопада втратило всіх своїх керівників. Фото: Facebook

ЕКА 3 листопада втратило всіх своїх керівників. Фото: Facebook

Ексміністр економіки Олексій Любченко перед своєю відставкою підписав накази про дострокове припинення повноважень усіх п'яти членів наглядової ради Експортно-кредитного агентства (ЕКА) та його голови правління. Причиною такого рішення названо вкрай незадовільну діяльність агентства та відсутність належного реагування на неї членів наглядової ради.

Щодо голови правління Руслана Гашева, то в повідомленні Мінекономіки зазначено, що за рік його перебування на керівній посаді (з 3 листопада 2020 року — виконувач обов'язків голови правління, з 4 березня 2021 року — голова правління) він не вжив заходів, що сприяють виконанню агентством покладених на нього функцій щодо стимулювання українських підприємств-експортерів та збільшення експорту.

Ідеться про те, що ЕКА припиняє роботу над створенням таких продуктів, як страхування експортних кредитів портфельним методом і страхування факторингу. Досі не розпочала роботу програма компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Telegram Logo

Міністерство також заявило про «порушення керівних принципів ОЕСР під час призначення Руслана Гашева головою правління товариства».

Наразі Мінекономіки готує конкурс на посади членів наглядової ради ЕКА. Нова рада має визначити порядок проведення конкурсу на посаду голови правління та «провести його відповідно до вимог законності, прозорості та чесної конкуренції».

Тимчасово виконувачем обов'язків голови правління ЕКА призначено заступника голови правління В'ячеслава Попова.

Контекст. Експортно-кредитне агентство було створено у формі приватного акціонерного товариства на виконання закону «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту».

Основні завдання ЕКА такі:

  • захист українських експортерів способом страхування, перестрахування та гарантування;
  • запровадження сучасних фінансових технологій у зовнішній торгівлі, розвиток експорту товарів (робіт, послуг) українського походження, реалізація програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Штатна чисельність ЕКА — 36 осіб.

Витрати за дев'ять місяців 2021 року становили 14,2 млн грн, або 117% від плану.

2020 року укладено три договори, отримано дохід 43 тис. грн, або 0,6% від запланованого. За 9 місяців 2021 року укладено чотири договори, отримано дохід 116 тис. грн, або 1,8% від запланованого.

Сума застрахованих контрактів у 2020 — 2021 роках — $0,9 млн, що становить 0,0067% від експорту груп товарів, контракти за якими може страхувати ЕКА.

Основний дохід ЕКА — це відсотки від депозиту та ОВДП. Зокрема, у 2021 році агентство отримало 15,6 млн грн за 9 місяців як відсотки за депозитом 200 млн грн (початковий статутний капітал товариства). Ще 50,9 млн грн отримано від ОВДП (у березні 2021 року статутний капітал товариства було збільшено на 1,8 млрд грн у результаті випуску ОВДП).

Коментарі

Всі новини

FuckUp Night by EASE: в UNIT.City пройде IT-вечірка

новини компанії