Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Продажі електромобілів в Україні та світі оновлюють рекорди: що купують найчастіше

Популярні електрокари в Україні та світі

Популярні електрокари в Україні та світі

За підсумками липня ринок нових електрокарів в Україні склав 11,1% загального продажу нових автомобілів. Це єдиний сегмент авторинку, який зростає цього року (у 3,3 раза – плюс 229%) на тлі загального падіння ринку на 61% у річному вимірі. Такі дані наводить компанія AUTO-Consulting.

У липні лідером із продажу з-поміж нових електромобілів став Volkswagen ID.4 із часткою приблизно 30%. На другому місці – китайський DongFeng X-NV (M-NV) із 13,3% ринку. Замикає топ-3 Audi e-tron із часткою 8,3%. Ця Audi є найбільш продаваним електрокаром з-поміж офіційно представлених моделей у нашій країні. Популярні також Hyundai Ioniq 5, BMW iX3 і BMW iX.

За підсумками липня на Київ і область припала половина проданих у країні електрокарів. 10% продано в Одеській області та 7,7% – у Дніпропетровській.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За підсумками першого півріччя частка нових електромобілів з-поміж усіх категорій у продажах сягнула 7%. Рік тому вона становила приблизно 1% нового авторинку. У травні частка електромобілів досягла 15%.

Рік тому кількість уживаних електрокарів у 8 разів перевищувала нові, а цього року – лише вдвічі. Кількість проданих електромобілів із пробігом зменшилася проти минулого року на 11%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Які електромобілі обирають українці

Під час купівлі нових або вживаних електрокарів покупці надають перевагу різним маркам, зазначає AUTO-Consulting.

У сегменті нових авто провідні позиції посідають моделі Volkswagen (23% ринку переважно завдяки новинкам ID.4, електричному e-Golf та моделі E-Lavida з китайського ринку), DongFeng (15%), Hyundai (12%), BMW ( 9%) та Nissan (8,9%).

З-поміж уживаних лідирують моделі Nissan (26%), Tesla (21,5%), Volkswagen (12,6%), Renault (11%) та Chevrolet (5,4%).

Якщо розглядати сумарні постачання електрокарів (нових і вживаних) на український ринок, то найпопулярнішою моделлю в першому півріччі залишився Nissan Leaf – майже 800 проданих авто (мінус 18% у річному вимірі). На другому місці Tesla Model 3 (321 одиниця, мінус 9%). Одразу дві моделі Volkswagen — e-Golf та ID.4 значно збільшили продажі. У лідерах також автомобілі DongFeng X-NV (M-NV), які постачають із Китаю незалежні дилери. За перше півріччя їх було продано майже 200 одиниць.

Сумарний парк електрокарів в Україні за перше півріччя збільшився на 4,2 тис. автомобілів, або на 12,5% — до 37,9 тис. штук.

Найпопулярнішими електрокарами в Україні залишаються автомобілі Nissan (41%), Tesla (15%) та Renault (8%). По 1 тис. автомобілів і більше позначені шильдиками VW, Chevrolet, BMW, Hyundai, Fiat. Спільно ці марки займають 85% електромобільного парку в Україні.

Які електромобілі є найпопулярнішими у світі

Глобальні реєстрації плагін-електромобілів (власне електромобілів – BEV і гібридів, що заряджаються від розетки – PHEV) зросли на 54% у червні проти червня 2021 року, досягнувши рекордних 913 тис. одиниць. Такі дані наводить видання CleanTechnica. Очікується, що вже у вересні продажі перевищать позначку 1 млн одиниць.

У червні частка плагінів на загальному автомобільному ринку становила 16%, а частка BEV досягла 12%. Уперше частка BEV стала двозначною.

world-plugin-vehicle-sales-top-models-january-june-2022-logo-800x678.jpg

Водночас частка гібридів без заряджання (HEV) знижується третій місяць поспіль. Очікується, що пік продажів HEV припаде на 2022 рік, а 2023 стане для них початком спаду.

У червні продажі BEV (+65%) зростали швидше, ніж PHEV (+29%).

З-поміж окремих моделей Tesla Model Y повернулася на позицію лідера з рекордним результатом – приблизно 98 тис. одиниць.

На другому місці Tesla Model 3 з 53 тис. реєстрацій, що для неї є досить поганим показником, який можна пояснити закриттям через карантин майже на квартал заводу в Китаї. Wuling Mini EV посів третє місце із 46 тис. реєстрацій.

Місця із 4-го до 7-го, а також 11-те та 18-те в топ-20 посідають моделі компанії BYD, яка є лідером із постачання з-поміж виробників.

За межами топ-20 рекордні поставки в Peugeot e-208 (5 765 реєстрацій) і його двоюрідного брата Fiat 500e (7 338 одиниць). Ці два гравці групи Stellantis швидко наближаються до топ-20. Найкращий результат року отримано VW ID.3 (7 044 реєстрації). Ця модель може повернутися до п'ятизначних показників минулого року.

Також заслуговує на увагу модель MG eZS EV від SAIC, яка отримала рекордні 6 376 реєстрацій, та її рідний брат MG eHS PHEV – 7 318 реєстрацій. Fengshen E-Series від Dongfeng також досягла успіху з рекордними 7 536 авто, проданими переважно таксомоторним компаніям.

world-plugin-vehicle-sales-top-brands-january-june-2022-logo-800x678.jpg


Коментарі

Всі новини