Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: ІТ-компанії зіткнулися з гострою нестачею серверів

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 25 квітня.

Економіка

Євросоюз має намір відмовитися від постачання газу з Росії до 2027 року, повідомила австрійський міністр у справах захисту клімату, екології, енергетики Леоноре Гевсслер.

ЄС планує повернутися до торгових переговорів з Індією, щоб знизити її залежність від Росії. Індія хоче дружити із Заходом, але потребує підтримки Москви для захисту своїх кордонів, зазначила глава індійського Мінфіну.

Shell розпочала «кошмарні переговори» щодо продажу своєї частки в спільному з «Газпромом» проєкті «Сахалін-2». Цим активом навряд чи зацікавиться хтось окрім китайських держкорпорацій, тому угоду, ймовірно, укладуть на невигідних для британської компанії умовах.

У Великій Британії обговорюється можливість запустити першу за 30 років вугільну шахту на тлі скорочення постачання енергоносіїв із Росії. Проєкт шахти в графстві Камбрія в Англії був готовий ще кілька років тому, але його реалізація не розпочалася через протести екоактивістів.

Московський аеропорт «Внуково» через «непросту ситуацію» в авіагалузі працює над оптимізацією витрат і ввів режим простою для працівників. Під час простою працівник отримуватиме дві третини окладу, за ним зберігається робоче місце та право на медичну допомогу за страховкою. Наприкінці березня аеропорт «Шереметьєво» та його дочірні компанії відправили в простій 20% співробітників.

Інтернет-група VK попросила Мінцифри РФ допомогти із закупівлею «десятків тисяч серверів» на тлі дефіциту імпортної техніки. Проблеми з розширенням обчислювальних потужностей можуть бути й у «Яндекса». Незабаром проблеми виникнуть і з вітчизняними серверами, які працюють на процесорах «Байкал» і «Ельбрус», говорять учасники ринку.

ОАЕ вперше з 2020 року відправлять танкер із нафтою в Європу, щоб замістити постачання російської сировини. Для цього французька TotalEnergies зафрахтувала танкер Moscow Spirit, завантажити який планується на початку травня.

Російська компанія STS Logistics розпочала відправлення контейнерів з Індії в Росію через Іран. Зазначається, що в перспективі цей маршрут дасть змогу безперешкодно здійснювати доправлення вантажів з Індії, Бангладеш, Пакистану, країн Перської затоки та у зворотному напрямку.

Санкції

Євросоюз поки що не зміг погодити єдину позицію щодо енергетичного ембарго для Росії, повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. За його словами, ці заходи ще не отримали достатньої підтримки з-поміж членів альянсу. Ця тема знову обговорюватиметься на саміті Євросоюзу 30 — 31 травня. Зараз Єврокомісія розробляє вже шостий пакет санкцій проти Росії.

Біржі NASDAQ у США та країнах Північної Європи (у Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії) припинять роботу в Росії з 29 квітня, що призведе до припинення доступу до бірж для резидентів РФ.

Компанія «Алроса» провела переговори з індійськими клієнтами, щоб знайти спосіб і далі постачати російські алмази в країну в обхід санкцій. На зустрічах, зокрема, обговорювався продаж дорогоцінного каміння за рублі або рупії, пише агентство.

З 22 квітня Філіпу Кіркорову заборонено в'їзд до Естонії на п'ять років. Також п'ятирічну заборону на в'їзд було встановлено для співачки Поліни Гагаріної. На початку квітня Талліннська міська управа запропонувала скласти перелік «пропутінських артистів» і заборонити їм в'їзд до Естонії.

Суспільство

Bank of America закрив рахунки генеральних консульств Росії в Х'юстоні та Нью-Йорку, посольство практично перебуває в блокаді, заявив посол Росії в США.

Майже 8 тис. автомобілів Lexus, Cadillac і Mercedes не дісталися Росії. Їх заблоковано в бельгійському порту Зебрюгге – це один із найбільших європейських портів із перевалки машин (до 2 млн на рік). Вони не змогли потрапити до Росії через санкції Євросоюзу, який заборонив постачання в країну предметів розкоші вартістю понад 50 тис. євро.

Міжнародна спілка ковзанярів ISU скасувала російський етап серії Гран-прі з фігурного катання в сезоні 2022 — 2023. Спілка заборонила Росії та Білорусі претендувати на проведення змагань із ковзанярського спорту під своєю егідою.

Подякувати 🎉