Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Fitch підвищило рейтинг України та очікує на нову реструктуризацію зовнішнього боргу

Fitch підвищило рейтинг України

Fitch підвищило рейтинг України

Міжнародне агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з RD («обмежений дефолт») до СС («дуже високі кредитні ризики»).

Зниження рейтингу до RD відбулося минулого тижня через відтермінування платежів із зовнішнього боргу країни до 2024 року.

Підвищення рейтингу до СС стало можливим після того, як власники євробондів погодилися на реструктуризацію боргу. У Fitch наголосили, що розглядають це як завершення обміну проблемного боргу, який усуває «обмежений дефолт». Там також зазначили, що на реструктуризацію дали свою згоду 75% власників бондів, що перевищує необхідний мінімум 66,7%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Виплати приблизно $6 млрд основного боргу та відсотків за єврооблігаціями України було відтерміновано на 24 місяці, що полегшило обслуговування зовнішнього боргу в умовах ослаблення міжнародних резервів і гострої потреби у витратах на ведення війни», – йдеться в повідомленні Fitch.

В агентстві зазначають, що рейтинг СС відображає наявні ризики, пов'язані як із веденням бойових дій, так і станом фінансової системи України. У Fitch припускають, що війна на території країни триватиме до 2023 року, через те державний борг перевищить 100% ВВП. Це зі свого боку збільшить витрати на інфраструктуру та виробництво, а також посилить інфляційний тиск, тоді як джерела фінансування залишаються невизначеними.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Отже, на нашу думку, ймовірна ширша реструктуризація державного комерційного боргу, хоча строки не визначено. Полегшення, уже забезпечене дворічним тимчасовим зупиненням усіх єврооблігацій, і проблема погодження рамок будь-якої реструктуризації в такому невизначеному макросередовищі потенційно можуть відсунути її на 2024 рік», – вважає Fitch.

Нагадаємо: після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого Fitch знизило рейтинг України з B до CCC.

Коментарі

Всі новини