Зростання американських акцій, викликане перемогою Дональда Трампа на виборах, спотикається, оскільки інвестори стикаються з багатьма чинниками: від побоювань щодо інфляції до невизначеності щодо наслідків політики обраного президента, пише Reuters. За останній тиждень індекс S&P 500 впав на 2%, втративши більше половини свого зростання, досягнутого після виборів і частково зумовленого оптимізмом щодо політики стимулювання зростання, яка є ключовою частиною економічної платформи Трампа.
Але індекс залишається поблизу рекордних максимумів і зріс цього року на 23%.
Ставки на те, що деякі заходи політики Трампа можуть спровокувати зростання інфляції та затьмарити перспективи подальшого зниження відсоткових ставок, сприяли зростанню прибутковості 10-річних облігацій США до найвищого рівня за останні п'ять місяців, що є потенційно небажаним розвитком подій для акцій.
Занепокоєння з приводу виборів до кабінету Трампа та планів щодо скорочення бюрократичних надмірностей вдарило по акціях фармацевтичних компаній та державних підрядників. Тим часом Волл-стріт мало що знає про те, коли і якою мірою обраний президент реалізовуватиме свою програму.
Ринок поспішив закласти у ціни позитивні результати економічної політики Трампа. «Я сумніваюся, що все буде так просто», — сказав Пол Нолті, ринковий стратег Murphy & Sylvest Wealth Management.
Раніше Трамп заявляв, що його торговельна політика, яка передбачає високі мита на товари не тільки таких конкурентів, як Китай, а й таких союзників, як Європейський Союз, пожвавить американське виробництво і принесе достатній дохід, щоб розвіяти побоювання з приводу дефіциту або зростання інфляції.
Зростання прибутковості держоблігацій є однією з головних проблем ринку, оскільки він створює інвестиційну конкуренцію акціям, одночасно підвищуючи вартість капіталу для компаній та споживачів.
Донедавна акції могли ігнорувати зростання прибутковості, оскільки воно було зумовлене сильнішими, ніж очікувалося, економічними даними. Але багато заходів політики Трампа — від зниження податків до тарифів — розглядаються як інфляційні і можуть призвести до зростання прибутковості вище рівня 4,5%, який деякі інвестори відзначили як потенційний тригер для занепокоєння на фондовому ринку. 15 листопада доходність досягла 4,5%, а потім знизилася.
Зросла невизначеність щодо термінів та кінцевих наслідків політики Трампа.
Акції Pfizer, Moderna та інших виробників ліків впали наприкінці минулого тижня після того, як Трамп оголосив про бажання призначити скептика щодо вакцин Роберта Кеннеді-молодшого на посаду голови Міністерства охорони здоров'я.
Акції оборонних та державних підрядників також впали, оскільки інвестори стурбовані наслідками створення нової урядової організації щодо підвищення ефективності на чолі з Ілоном Маском.
Кандидатура Кеннеді, обраного до кабінету міністрів, ще має бути затверджена законодавцями Сенату, тоді як масштаби скорочення витрат, що випливають із структури ефективності, поки що неясні.
Проте невизначеність підштовхнула деяких інвесторів «спочатку продати, а потім ставити запитання», вважає Кінг Ліп, головний стратег BakerAvenue Wealth Management.
На цьому фоні акції Tesla, що належить Маску, які виросли на ставках на те, що тісний зв'язок Маска з обраним президентом принесе користь компанії, зросли на 28% від дня виборів.