Facebook Pixel

Дефіцит держбюджету-2022 до другого читання зріс на мільярд гривень

Під час опрацювання проєкту закону про державний бюджет на 2022 рік між першим і другим читанням до нього було внесено низку змін. Зокрема, мова йде про збільшення дохідної частини та витрат.

Quote«Отже, які ключові зміни відбулися в процесі опрацювання проєкту державного бюджету на 2022 рік між першим і другим читанням. Насамперед дохідна частина зросла майже на 54 млрд і відповідно витрати також збільшено на 55 млрд», — зазначила голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету Верховної Ради з питань бюджету Леся Забуранна.

Парламентарійка додала, що доходи було спеціально зменшено на 11 млрд грн для компенсації тарифів на тепло для населення.

Quote«Ми спеціально зменшили доходи держбюджету на 11 млрд грн, щоб компенсувати додаткові 4% ПДФО, залишити його на місцях у межах меморандуму про підтримку місцевих бюджетів на опалювальний сезон і компенсацію населенню різниці тарифів», — пояснила вона.

За словами Забуранної, збільшаться загальні витрати на:

  • інфраструктуру (на 21,6 млрд грн);
  • підтримку органів місцевого самоврядування (на 1,5 млрд грн);
  • зарплатню медпрацівникам (на 2 млрд грн);
  • високоспеціалізовану медичну допомогу (на додаткові 300 млн грн);
  • грошове забезпечення військовослужбовців (на 2,5 млрд);
  • освіту та науку (на 1 млрд).
Quote«У Держбюджеті-2022 ми передбачаємо 140 млрд грн капітальних видатків – 9,4% ВВП. Це найбільша питома вага капітальних видатків за останні 10 років, тож попри критику опонентів, це бюджет розвитку», – повідомила нардепка.

Контекст. 20 жовтня Верховна Рада розпочала розгляд проєкту державного бюджету на 2022 рік і ухвалила його за основу, після чого парламент розпочав обговорення окремих правок народних депутатів.

2 листопада Верховна Рада ухвалила постанову «Про висновки та пропозиції до проєкту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік» (№ 6000-П).

Очікується, що державний бюджет на наступний рік у Верховній Раді розглядатимуть 2 грудня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉