Facebook Pixel

Замало переваг і недовикористані потужності. Чому бізнес не розвиває переробку масово

Україна має конкурентну перевагу у виробництві соняшникової олії та високоолеїнового соняшнику, кондитерської продукції та біоетанолу з кукурудзи, однак решта секторів переробної промисловості поки не мають унікальної пропозиції. Українські виробники також недозавантажували заводи з виробництва переробленої продукції до російського вторгнення, що свідчить про недостатню вигідність переробки для бізнесу.

Про це розповів The Page аналітик Центру досліджень продовольства і землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

«Обсяги внутрішньої переробки соняшнику і сої за 5 останніх довоєнних років – 15-18 млн т. Потужності були недозаповнені на приблизно 5 млн т за цей же час. Минулорічні обсяги врожаю пшениці борошномельної якості – приблизно 12-15 млн т (сукупний врожай 25-30 млн т). Але ми переробляли лише 6 млн т пшениці за довоєнними показниками. Заводи з переробки пшениці були недозавантажені сировиною ще до вторгнення», – пояснює Мартишев.

Якби було вигідно переробляти, бізнес уже давно би побудував олійні заводи та млини.

Міністерство економіки хоче збільшити частку переробної галузі в українському ВВП з 10,3% до 20-25%. Для цього у відомстві розрахували потреби галузі протягом наступних 10 років: побудувати 570 заводів та залучити інвестиції у розмірі $90 млрд.

Після закриття морських портів Україна стала менше експортувати, тому чиновники та сам бізнес хочуть вивозити за кордон менший обсяг продукції, але за вищою ціною. Чи справдиться задум міністерства, The Page писало в статті «Велика агропереробка. Чи злетить в Україні переробна промисловість, яку пропагує Мінекономіки»

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉