Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Білорусі державне регулювання цін спричинило збитки виробників

Білорусь послаблює держрегулювання цін на продукти. Фото: Pixabay

Білорусь послаблює держрегулювання цін на продукти. Фото: Pixabay

Жорстке державне регулювання цін, запроваджене в Білорусі в лютому 2021 року, вилилося в збитки для виробників. З огляду на це уряд вирішив скоротити перелік соціально значущих товарів, на які поширюється ця норма.

Як пише «Інтерфакс-Україна», з 15 грудня держрегулювання цін застосовуватиметься до 29 позицій замість 62, як було раніше. До списку соціально значущих товарів входитимуть: хліб, борошно, м'ясо (свинина, яловичина, курятина), молочні продукти (молоко, кефір, сметана, сир), цукор, певні овочі та фрукти, перловка тощо. Крім того, з переліку, на який поширюється держрегулювання цін, виключать 50 позицій медпрепаратів.

Нова постанова також передбачає, що «щомісячна зміна цін на соціально значущі товари першої необхідності не може перевищувати в грудні — лютому 2021-22 рр. 0,9%, у березні — грудні 2022 р. — 0,3% ціни, що склалася на останній день попереднього місяця».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Додатково. Віцепрем'єр-міністр Білорусі Олександр Субботін повідомив, що в новому році політика держрегулювання цін залишиться, однак перелік товарів скоротиться ще більше – ймовірно, до 17 позицій. Натомість влада зосередиться на адресній підтримці населення. Посадовець додав, що наразі білоруський уряд обговорює можливість введення «карток на харчування».

Контекст. Нагадаємо: у травні Кабінет міністрів ухвалив рішення встановити на період карантину максимальні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива та бензину на рівні 7 грн і 5 грн за літр відповідно. Водночас державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо не поширюється на брендове преміальне пальне.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини