ДБР розслідує відмивання коштів через операції з ОВДП на сотні мільйонів гривень. Відомство підозрює в маніпуляціях «Фондову біржу ПФТС», «Українську біржу» і ще 18 компаній. Про це йдеться в постанові Печерського суду, пише Finbalance.
Детальніше
- За версією слідства, схема була такою: торговець цінними паперами (брокер) від імені юрособи купував у банку ОВДП, а потім перепродував їх за заниженою ціною іншому брокеру, який купував їх від імені фізособи. Після цього перший брокер викуповував облігації назад, але за більш високою ціною, і знову продавав другому брокеру за заниженою вартістю. Врешті другий брокер продавав ОВДП за ринковою ціною. У результаті фізособа отримувала дохід, а юрособа — збиток. Але за фактом операції були удаваними і спрямованими на легалізацію доходів.
- Серед компаній, які брали участь у схемі, значаться «Майстер Брок», «Фінекс-Україна», «Фондова компанія «Даліз-фінанс», «ІФК «АРТ Капітал», «Навігатор — Інвест», «Універ Капітал», «Капітал Таймс», «І-Нвест», «МевазорІнвест», «Сігніфер», «БТС Брокер», «Домінанта Трейд», «ФК Проффінанс», «Ай Бі Кепітал», «Преміум Торг Груп», «Бадрен», «Марфін Люкс» і «Солвент Капітал». У схемі могли брати участь інвестиційні фонди.
- Слідство вже отримало доступ до банківської таємниці торговців «Майстер Брок», «І-Нвест», «Даліз-фінанс» та інших. Це допомогло з'ясувати, що компанії переводили гроші на рахунки фізосіб, які в подальшому були зняті через касу «РВР Банку» в розмірі 264 млн грн.
Контекст
- Восени минулого року СБУ провела кілька обшуків у офісах та будинках професійних учасників фондового ринку. Тоді силовики стверджували, що працівники Укргазбанку, Альфа-Банку і банку «Альянс» за допомогою операцій з ОВДП у 2017-2018 роках приховали понад 86 млн грн незаконного походження. У схемі «групового звіту» також брали участь біржі «ПТФС», «Українська біржа», компанії «Універ капітал», «І-Нвест», «Майстер Брок», «Навігатор-інвест» і «Арт Капітал». Також їм допомагали кіпрські офшори Opexier Limited і Greencliff Enterprises Limited і неназвані фізособи.
- Минулої весни Нацбанк повідомив про поширення схеми отримання інвестдоходів для їхньої легалізації. Суть схеми полягала в «циклічних операціях»: за короткий проміжок часу купувалися і продавалися одні й ті самі ж держпапери. Схема була особливо поширена серед публічних і пов’язаних з ними осіб. За даними Нацбанку, з 2017 по 2018 рік прибуток від таких операцій склав близько 900 млн грн. Серед компаній, що отримали його, — 12 публічних особистостей, ще 62 фізособи і 4 компанії. Збиток на загальну суму 919 млн грн отримали 18 юросіб, з яких шість — нерезиденти.

Читайте також:

Подякувати 🎉