Facebook Pixel

Режим 24/7: чим вигідний онлайн-банкінг для бізнесу

Що пропонують бізнесу онлайн-сервіси українських банків. Фото: suntrustblog.com

Що пропонують бізнесу онлайн-сервіси українських банків. Фото: suntrustblog.com

Онлайн-банкінг (називається також інтернет-банкінгом) давно увійшов у повсякденне життя багатьох українців. За його допомогою люди здійснюють платежі та контролюють стан рахунка. Ті операції, які раніше потребували багато часу та відвідування банківського офісу, здійснюються в два кліки. Схожа тенденція спостерігається серед юридичних осіб: усе більше підприємців переходить на використання інтернет-банкінгу. Пандемія загострила актуальність цифрового банкінгу. За даними дослідження Digital Banking Report, 75% банків у всьому світі нині долучають цифрову трансформацію до своїх головних пріоритетів.

Онлайн-обслуговування має такі переваги:

  • економія коштів. Тарифи банків на платежі онлайн нижчі, ніж на їх проведення через касу. Вигода для підприємців зростає зі збільшенням кількості операцій;
  • цілодобовий доступ і дистанційне обслуговування дають змогу здійснити платіж із будь-якої точки світу навіть у неробочий час. Цю можливість підприємці особливо оцінили під час карантину;
  • одержання широкого спектра банківських послуг. Підприємці можуть віддалено оформлювати депозити та кредити, контролювати залишки та перевіряти виписки за рахунками, створювати та проводити платежі, обмінювати валюту та виконувати експорт даних у свої бухгалтерські або ERP-системи та імпорт із них;
  • економія часу. Підприємцям не обов'язково відвідувати банк, простоювати в чергах і витрачати час на дорогу – всі банківські операції доступні віддалено. Є можливість складати та подавати звітність онлайн. Крім того, шаблони документів зменшують обсяг ручної роботи.

Для огляду The Page відібрало найпопулярніші натепер в Україні банківські пропозиції для бізнесу.

1

CorpLight Ощадбанку

photo-2021-12-06-08-31-46.jpg

Онлайн-банкінг для бізнесу Ощадбанку дає змогу керувати рахунками дистанційно через десктопну версію або програму для смартфонів. Користувачам CorpLight доступні майже всі фінансові операції з ведення бізнесу: платежі, валютні операції, виплати зарплати та відкриття рахунків працівникам, кредити, депозити, налаштування регулярних платежів тощо.

Цього року 134 тис. користувачів CorpLight здійснили 10 млн транзакцій в онлайн-банкінгу.

2

«Приват24 для бізнесу»

photo-2021-12-06-08-31-46-2.jpg


Онлайн-банкінгом «Приват24 для бізнесу» користується понад 200 тис. корпоративних клієнтів. Приватбанк дає можливість підприємцям розраховуватися з контрагентами, контролювати рахунки, оформляти та поповнювати депозити, купувати та продавати валюту. Крім цього, користувачам доступна генерація кваліфікованого електронного підпису SmartID без використання токенів і плагінів.

3

«ТАС24 бізнес»

photo-2021-12-06-08-31-48.jpg


«ТАС24 бізнес» — онлайн-банкінг ТАСкомбанку для ФОПів, малого та середнього бізнесу. Працювати із системою можна як у браузері, так і за допомогою мобільного застосунку. Підприємцям доступні всі традиційні переваги онлайн-обслуговування: відкриття рахунка без відвідування відділень, доступ 24/7 із будь-якої точки світу, безкоштовна бізнес-карта з чипом та PayPass. Крім цього, є функції подання до банку звітності та документів на переідентифікацію, електронний документообіг між банком і підприємцями, робота з кредитами, отримання кредитних траншів, відкриття нових рахунків онлайн та інші функції.

4

UKRSIB business

photo-2021-12-06-08-31-47.jpg


УкрСиббанк також дає змогу користуватися своєю системою на різних пристроях: персональному комп'ютері, планшеті та смартфоні. Користувачі UKRSIB business можуть здійснювати платежі та перекази як у гривні, так і в інших валютах. Завдяки інтеграції з обліковою системою підприємства можна прискорити процес формування документів.

Банк звертає увагу на безпечність роботи: для підписання розрахункових документів використовується кваліфікований сертифікат відкритого ключа. Система Google Authenticator дає змогу надійно убезпечити операції способом двоетапної перевірки.

5

«Бізнес онлайн» Raiffeisen Bank

photo-2021-12-06-08-31-47-2.jpg

«Райффайзен банк» пропонує систему дистанційного банківського обслуговування «Бізнес онлайн». Підприємцям доступний весь базовий функціонал (інформація за рахунками, виписки та обіги, проведення платежів, біржові угоди, електронний документообіг та ін.)

Для приєднання до системи потрібно відкрити поточний рахунок у межах пакетів послуг «Бізнес еліт+», «Бізнес Direct», «Бізнес комфорт» або «Бізнес класик», уклавши договір банківського обслуговування. Далі треба зареєструватися в системі та створити ключ удосконаленого електронного підпису (ключ банку). Насамкінець необхідно передати роздруковані відкриті сертифікати ключів ЕЦП у відділення банку, де відкриті поточні рахунки.

6

«ОК, Альфа!» Альфа-Банку

photo-2021-12-06-08-31-45.jpg

Серед можливостей цієї системи – дистанційне відкриття основного та додаткового рахунків, оформлення бізнес-карти, під'єднання торгового еквайрингу тощо. З особливостей можна виділити зарплатний проєкт для співробітників бізнесу. В особистому кабінеті в системі «ОК, Альфа!» підприємцям доступно віддалене оформлення зарплатного проєкту, куди можна додати нових працівників, створити відомості для виплат працівникам з одночасним оформленням потрібних податкових платежів.

7

Monobank

photo-2021-12-06-08-31-45-2.jpg

Для підприємців Monobank пропонує дистанційне обслуговування. У банку загальний застосунок для фізичних осіб та ФОПів. Система дає змогу керувати всіма рахунками Monobank в одному застосунку, проводити платежі за валютними рахунками в будь-який час доби.

Щоб управляти рахунком ФОП, банк дає можливість створити індивідуальний бухгалтерський кабінет. Тут же можна додати два додаткові телефонні номери для роботи у вебкабінеті.

Серед переваг банку – безкоштовне обслуговування та зняття готівки.