Капіталізація світового ринку криптовалют уранці 8 листопада вперше перевищила $3,0 трлн. Станом на 10:30 за київським часом вона зросла на 4,2% за останні 24 години. Такі дані наводяться на платформі CoinGecko, яка відстежує 10446 криптовалют.
Загальний обсяг торгів криптовалютами за останній день становив $139,2 млрд. На біткоїн припало 41,4%, а на Ethereum – 18,7%. Наразі популярними тенденціями в індустрії є DeFi та Play to Earn.
За добу ринкова оцінка біткоїна зросла на 6,6%. Його ціна наблизилася до $66 тис. Він близький до рекорду $67 тис., встановленого 20 жовтня. Ціна першої криптовалюти відновлюється після того, як 28 жовтня вона в моменті опускалася нижче за $58 тис.
Зростанню капіталізації крипторинку також сприяло подорожчання Ethereum. 8 листопада він оновив історичний максимум на рівні $4,78 тис. За добу монета подорожчала на 3,8%, а її капіталізація збільшилася до $560 млрд (капіталізація біткоїна – $1244 млрд).
Серед монет із групи лідерів із капіталізації за останню добу найбільше подорожчали OKB (15,4%), Avalanche (11,1%) та XRP (9,6%).
ТОП-10 криптовалют із сумарної капіталізації
Джерело: CoinGecko
Чому зростає інтерес до криптовалют
Загальні причини зростання попиту на криптовалюти такі:
- у світі наростає невдоволення доларом США, зокрема через його високу інфляцію. На тлі боротьби з наслідками пандемії коронавірусу ФРС США «надрукувала» трильйони доларів. Емісія ж біткоїна та інших криптовалют математично обмежена;
- за умов пандемії знизилася інвестиційна привабливість більшості традиційних активів;
- інвестиційний інтерес до крипти підкріплюється великою кількістю варіантів реалізації, високим рівнем безпеки, відсутністю інфляції та регулювання ринку єдиним центром;
- удосконалюються законодавство та нормативне регулювання криптоактивів, що підвищує до них довіру;
- на ринку криптовалют діють ті самі закони та принципи, що й на фондовому ринку, також працює технічний аналіз. Це дає змогу прорахувати ризики, вибрати вдалий час для угод і стратегію;
- підвищується доступність цифрової валюти завдяки встановленню публічних терміналів для купівлі криптовалют і здійснення ними платежів;
- найбільші світові інтернет-магазини стали приймати біткоїни, чим популяризують криптовалюту та підвищують довіру до неї;
- з'являються послуги, які полегшують клієнтам поводження з криптоактивами;
- у багатьох країнах операції з криптоактивами поки що не обкладаються податками, що підвищує їхню прибутковість;
- складність контролю за криптотранзакціями зробила криптовалюти популярним інструментом для ухилення від сплати податків і ведення протиправної діяльності.
Що ще підігріває попит на криптовалюти
Вище ми навели об'єктивні причини зростання інтересу до криптовалют. Але є ще одна дуже важлива причина. Це психологія інвесторів.
Видання The Verge зазначає, що через пандемію інвестувати почало більше людей: «До цього багато хто з них ставив на спорт, але тепер вони втратили цю можливість через скасування матчів».
Йдеться про так званих роздрібних некваліфікованих інвесторів. Дії одного такого гравця ніяк не впливають на галузь, але разом вони можуть рухати ринки. У такому разі активи «вірусяться» й швидко зростають в ціні завдяки активності користувачів соцмереж.
Разом із зростанням числа роздрібних інвесторів в інтернеті також з'явилося більше інвесторів-інфлюєнсерів на кшталт Ілона Маска, які ще сильніше розбурхують нових вкладників. «Ось така вона, сучасна онлайн-індустрія фінансів. І в майбутньому дивного стане ще більше», – пише The Verge.
Поведінка роздрібних інвесторів часом хаотична: вони набувають активів, щоб ризикнути і розважитися. А ще тому, що їх можна швидко перетворити на мем і розпіарити.
Фанати тепер є не лише в зірок і політиків, а й криптовалют. Їхні прихильники утворили безліч спільнот, вони використовують свій особливий сленг і створюють меми.
У цих груп, як належить, є ненависники. Наприклад, обліковий запис Buttcoin висміює прихильників біткоїна. Останні у відповідь називають хейтерів «жебраками».