Перший український тест-драйв Renault Captur: чому він подорожчав

Тест-драйв Renault Captur: ціни, фото, відео, характеристики. Фото: Сергій Суховський

За нинішніми мірками Captur — той ще довгожитель. Міський паркетник B-класу з'явився на світ 8 років тому і відтоді лише одного разу, мимохідь, отримав порцію «омолодження». І з часом якось непомітно зник з українського ринку, хоча спочатку продавався досить бадьоро. Але в другій своїй ітерації це зовсім інший автомобіль. Справа в тому, що створений на базі крихти Clio, він слідом за нею перебрався з платформи Renault B на новітній модульний «візок» CMF-B. І переїзд цей приніс субкросоверу безліч змін. По-перше, він став просторіший. По-друге, суттєво розширив гаму силових агрегатів. По-третє, отримав безліч рідкісних для свого класу можливостей. Але про все по порядку.

Новий формат

Captur другої генерації не просто підріс — змужнів. Колісна база збільшилася до 2638 мм (+32 мм), довжина — до 4263 мм (+141 мм), ширина — до 1797 мм (+19 мм), висота — до 1593 мм (+27 мм). Зміни начебто несуттєві, але не будемо забувати, що мова йде про субкомпакт. Ще трохи — і паркетник «випаде» зі свого сегмента. Але найбільш помітне збільшення — в ділянці корми: корисний об'єм багажника збільшився з 455 л до дуже і дуже пристойних 536 л. Окреме «дякуємо» за мультифункціональність. Тут і бонусні 27 л для зберігання речей; і другий ряд, що пересувається в межах 16 см; і його спинка, що розкладається майже в рівну підлогу; і два рівні фіксації багажної полиці.

Електронні помічники

Безліч електронних помічників також притаманна більш дорослим кросоверам. Щоправда, приблизно половина з них до України не добралася. У вітчизняному «меню» Captur II — круїз-контроль з обмежувачем швидкості, передній і задній парктроніки з дюжиною ультразвукових давачів, камери заднього виду та кругового огляду (360°). Разом із субкомпактними розмірами це дає змогу кросоверу пролазити там, куди поткнеться не всякий smart. Аналогічна історія з керованістю — все, як і раніше, легко та передбачувано, немов їдеш на «самртi» або Clio. Особливо якщо змінити екорежим на Sport, що загострює чуйність керма, педалей і преселеківной РКП. І намацати підрульові пелюстки ручного перемикання квазіпередач.

Renault Captur в ряду найближчих конкурентів. Фото: Світлана Мащенко

Екстер'єр

Невеликі за мірками звичайних автомобілів збільшення габаритів дали змогу дизайнерам розвернутися на повну силу. Captur отримав більш чіткі, виразні лінії плюс безліч дизайнерських фішок на зразок рифленого капота і крил, багатоповерхової корми й задніх вогнів, встановлених мало не на задніх дверях, що візуально розширює крос-компакт.

Втім, найбільш помітні відмінності старого та нового Captur — у «слізній» С-образної оптиці, що за три роки встигла стати таким самим ДНК марки, як ромб на радіаторній решітці. Слідом за Koleos, Megane Arkana і Clio він отримав світлодіодні фари зі «сльозами» С-подібних ходових вогнів і аналогічної форми задні ліхтарі. До того ж світлодіодна оптика (а вона не проста, а з роздільним керуванням, що забезпечує 3-мірний візуальний ефект і можливість світлової анімації) буде вже з першого рівня комплектації.

Стильні денні ходові вогні отримали додаткові сегменти: чотири передніх (по 2 на фару), які розширюють хромовані вставки решітки радіатора, надаючи авто виразний вигляд, і 18 сегментів (по 9 на фару) для 3-мірної бічної анімації, що робить Captur ще елегантнішим.

Ціни на Renault Captur другого покоління в тис. грн. Таблиця: Сергій Суховський

Інтер'єр

У Captur і раніше було багато спільного з Clio, а коли паркетник слідом за нею перебрався на платформу CMF-B, моделі стали найближчими родичами. Відкриваєш двері водія і бачиш цільнотягнутий салон — відмінності хіба що в просторі та дверних картах. Той же Smart Cockpit — тандем центрального 7-дюймового мультимедійного планшета із 7- або 10,2-дюймовим інструментарієм. Те ж буйство матеріалів, фактур і відтінків, але без найменшого натяку на колишню бюджетнiсть. Все скомпоновано по-французьки зі смаком і навіть як для кросовера ошатно.

Не сподобалася тільки ергономіка водійського місця. Незважаючи на просторіший салон і нову архітектуру крісел, я так і не зміг «присидітися», тобто знайти оптимальне співвідношення сторін водійського трикутника «сидіння — кермо — педалі». Дивно, але в першій генерації Captur подібних складнощів не було.

Колірна гама

Для оформлення салону передбачено 18 (!) комбінацій кольорів крісел, багато елементів декору плюс театральне підсвічування з відтінками білого, жовтого, помаранчевого, червоного, зеленого, фіолетового та синього — звичайного та електрик. У свою чергу, колірна гама кузова охоплює 11 базових кольорів і чотири поєднання з контрастним дахом. Усе згідно з класикою 20-х, коли Renault будував моделі, що конкурували з Rolls-Royce і Bugatti, і найдорожчі моделі фарбували за принципом «темний верх — світлий низ». Усього в Captur, разом із трьома стайлінг-пакетами, вийшло 90 варіантів оформлення.

Звичайно, в Україні різновидів менше (3 пакети зовнішньої персоналізації, 10 базових монохромних варіантів кузова і 4 колірні комбінації), але конкуренти навіть у старших класах не надають нічого такого. Зокрема, дах може бути того ж кольору, що і кузов, або в одному з чотирьох контрастних кольорів: «Сіра скеля», «Помаранчева пустеля», «Чорна зірка», «Біла скеля» (останній ідеально поєднується з небесно-блакитним кузовом).

Для Renault Captur є 3 пакети зовнішньої персоналізації, 10 базових «одинарних» кольорів кузова і 4 — «подвійних». Фото: Renault

Силовi агрегати

На домашньому ринку Captur доступний і з 6-ступінчастою механічною, і з 7-діапазонною роботизованою коробками передач, бензиновими моторчиками родини Energy TCe (100, 130 і 155 к. с.) плюс дизелем Blue dCi (95, 115 к. с.). А в нас Captur можна буде замовити лише з одним із двох найбільш потужних моторів (TCe 130 і TCe 155) і «роботом» із подвійним зчепленням EDC7. Це той самий агрегат, на ривки і хрускіт якого нарікають під час перемикання. Поки автомобіль новий, жодних проблем «робот» не створює — проблеми з'являються після 100 тис. км.

Конкурентне середовище

Український сегмент субкомпактів не просто переповнений — щільніше лише в класі С-кросоверів. Пропозицій тут — на будь-який смак і колір кредитної картки. Тут тобі і Peugeot 2008, і Citroen C3 Aircross з Opel Crossland X, і Hyundai Creta з Hyundai CretaVenue, і Kia Rio X з Kia Stonic, і Suzuki SX4 із Suzuki Vitara, і Ford Ecosport із Ford Puma, і Mazda CX-3 із Mazda CX-30, і Skoda Kamiq з SEAT Arona і Volkswagen T-Roc, і Chery Tiggo 4 з Haval Jolion. Плюс свої ж Renault Duster, Nissan Qashqai і Mitsubishi Eclipse Cross, а на підході Nissan Juke. На жаль, переїзд на нову платформу приніс не лише плюси — автомобіль втратив свій головний козир. Паралельно зі збільшенням габаритів і списком оснащення підвищилася і ціна. І якщо раніше Captur був серед найпривабливіших пропозицій, то тепер ризикує загубитися в середині списку.

«Слізна» С-образна оптика вже стала частиною сучасної ДНК Renault. Фото: Renault

Фотогалерея

Renault Captur второго поколения. Фото: Сергей Суховский

Renault Captur другого покоління. Фото: Сергій Суховський

Renault Captur другого покоління. Фото: Сергій Суховський

Renault Captur другого покоління. Фото: Сергій Суховський

Renault Captur другого покоління. Фото: Renault

Renault Captur другого покоління. Фото: Renault

Renault Captur другого покоління. Фото: Renault

Читати на The Page