Японська компанія Panasonic запровадила чотириденний робочий тиждень. Головний виконавчий директор Юкі Кусумі пояснив, що таке рішення допоможе працівникам знайти баланс між роботою та життям. Крім того, завдяки такому графіку працівники компанії зможуть витрачати час на підробіток чи зайнятися соціально корисними справами на кшталт волонтерства.
Насправді тренд на чотириденний робочий тиждень шириться світом. Так, на такий режим роботи перейшли американська компанія Armor Games, сервіс для публікації записів у соцмережах Buffer і британський інтернет-банк Atom Bank. Ба більше, навіть Microsoft провела подібний експеримент у 2019 році у своєму японському відділенні.
Крім того, такі експерименти проводили навіть деякі країни. Так, Ісландія на державному рівні запровадила чотириденний робочий тиждень із 2015 до 2019 року. З-поміж компаній, які взяли в ньому участь, були й державні, і приватні підприємства — приблизно 1% працездатного населення взяли участь в експерименті.
Від початку 2022 року компанії ОАЕ також перейшли на 4,5-денний робочий тиждень. А на початку 2021 року такий експеримент розпочав і уряд Іспанії. У рамках ініціативи він обіцяв виділити 50 млн євро для 200 компаній, які протестують ефективність чотириденного робочого тижня.
Зображення на обкладинці: Ronald Carreño/Pixabay