Іспанія запустила проєкт переходу на чотириденний робочий тиждень

Уряд Іспанії запустив експериментальний проєкт із введення чотириденного робочого тижня, який триватиме впродовж трьох років.

Цей захід є результатом угоди між першим віцепрезидентом уряду, очолюваного Кармен Кальво (Іспанська соціалістична робітнича партія), та Іньїго Еррехоном із Mas Pais («Більше країни»). Скорочення робочого тижня до 32 годин було одним із головних пунктів передвиборчої програми Еррехона, пише El Confidencial.

У передвиборчій програмі Mas Pais зазначалося, що цей захід має соціальні та екологічні переваги: «Справедливий і рівний розподіл оплачуваного робочого навантаження; поліпшення внутрішньосімейного клімату завдяки справедливому розподілу неоплачуваної роботи (переважно догляд і домашнє утримання) між чоловіками й жінками, скорочення поїздок на роботу й більше часу для занять низьковуглецевими видами діяльності: спортом, культурою тощо. Також це сприятиме процвітанню економіки завдяки поліпшенню здоров'я трудящих».

Telegram Logo

Ініціатива покликана збільшити продуктивність праці, але без падіння доходів бізнесу. Уряд зобов'язується підтримувати компанії-учасниці пілотного проєкту, які скоротять робочий тиждень до 32 годин, на що виділяється 50 млн євро. Компанії зі свого боку зобов'язуються не зменшувати заробітну плату працівників.

Еррехон висловив сподівання, що пілотний проєкт покаже компаніям переваги 4-денного робочого тижня. Надалі це має мотивувати їх самостійно переходити в такий режим без підтримки держави.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Можливість скорочення робочого тижня останніми роками вивчається в багатьох державах світу. Експерименти показують, що продуктивність праці тільки зростає. Наприклад, у Microsoft Japan після введення чотириденного робочого тижня продуктивність працівників зросла на 40%. Крім того, витрати компанії на електроенергію скоротилися на 23%, а на друк документів — на 59%.

Експеримент із 4-денним робочим тижнем також проводили в компанії Perpetual Guardian у Новій Зеландії. Працівники зазначили, що стали менше нервувати, продуктивність праці зросла, а витрати компанії на електроенергію скоротилися. Згодом компанія вирішила повноцінно запустити скорочений робочий тиждень.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини