У ніч із 31 жовтня на 1 листопада люди по всьому світу святкують Гелловін. Прообразом свята став кельтський Самайн. Саме наприкінці жовтня кельти святкували Новий рік і День предків. За повір'ям, саме цієї ночі зникала межа між світом живих і потойбіччям. Саме тому люди почали вбиратися в хутро тварин і використовувати світильники з овочів (не тільки з гарбуза, а й картоплі, буряків і турнепсу), щоб захиститися від сил зла. Це свято дуже популярне за кордоном, але останніми роками молодь почала святкувати його й в Україні.
До речі, аналог Гелловіну є в Мексиці — це День мертвих, коріння якого сягають культури мая та ольмеків. Відзначають його 1 та 2 листопада.
І хоча цей день присвячений пам'яті померлих родичів, розфарбовані черепи часто зустрічаються серед макіяжів на Гелловін. Зазвичай в Америці, Британії, Ірландії, Австралії, Новій Зеландії та Канаді для святкування найжахливішої ночі року влаштовують костюмовані вечірки. Саме тому Style вирішило поділитися лайфхаками, як зробити вашу гелловінську вечірку незабутньою й веселою.
Гарбуз на Гелловін
Одним із найвпізнаваніших символів Гелловіну є гарбуз зі страшним вирізаним обличчям і свічкою всередині. Традиційно його називають «Ліхтар Джека», а його історія теж пов'язана з легендою. Колись в Ірландії жив чоловік на ім'я Джек, він був скнарою і примудрився обдурити диявола. Після смерті його не пустили не лише до раю, а й до пекла, тому диявол дав йому вуглик і відправив блукати світом. З вуглика та гарбуза Джек і зробив собі ліхтар, щоб освітлювати собі шлях.
Тож, ліхтар із гарбуза додасть дизайну вашої вечірки гелловінського настрою. Щоб зробити таку прикрасу, потрібно:
- визначитися з дизайном ліхтаря — в інтернеті можна знайти навіть трафарети для вирізання;
- придбати гарбуз, який вам подобається;
- зрізати з нього верхівку й ложкою дістати насіння та м'якуш гарбуза. Стінки гарбуза мають бути достатньо товстими, щоб овоч не тріснув під час вирізання малюнку;
- нанесіть маркером або фломастером шаблон для майбутніх отворів або притуліть трафарет;
- малюнок варто вирізати за допомогою невеликого гострого ножа;
- рухатися потрібно від центру до країв малюнка.
Варто пам'ятати, що гарбуз може потемнішати всередині, тому якщо ви хочете, щоб він залишався помаранчевим, змажте його всередині лимонним соком або вазеліном. Далі можете помістити всередину ліхтаря свічку або гірлянду.
Ну а ті, кому не подобається возитися з вирізанням, можуть просто розфарбувати гарбуз фарбами.
І не поспішайте позбутися м'якуша та насіння гарбуза — його можна посмажити. А з м'якуша пропонуємо зробити одну або декілька смачних страв із гарбуза для святкового столу.
Костюми на Гелловін
Ще однією візитівкою Гелловіну стали костюми. Зараз доволі легко знайти все необхідне, щоб створити образ для вечірки. Костюми можна придбати навіть у великих супермаркетах, які починають продавати аксесуари для святкування за кілька тижнів до 31 жовтня.
Найпопулярніший образ для жінок — відьма. Його досить легко створити — достатньо знайти довгу сукню та грубі черевики й додати відьомський капелюх. А якщо хочеться чогось особливого, можна скористатися аквагримом, розфарбувати обличчя в зелений колір і придбати накладний ніс.
Ще один гарний образ для Гелловіну — вампір. Для цього доволі популярного костюма достатньо знайти чорне або червоне вбрання та придбати пластикові ікла (іноді в комплекті з ними йде штучна кров). Також варто зробити темний макіяж — чорний смокі підійде якнайкраще. Можна доповнити образ кольоровими контактними лінзами.
Чоловіки можуть просто придбати плащ Дракули й пофарбувати обличчя, скориставшись світлою пудрою або білим аквагримом. Також можна додати чорні тіні на очі.
Чоловіки також можуть примірити на себе образи персонажів з улюблених фільмів жахів, наприклад, Фредді Крюгера, Майкла Маєрса чи Джейсона Вурхіза, або стати супергероями з коміксів. В інтернеті легко знайти потрібну маску, а вбрання цих персонажів можна зібрати з предметів власного повсякденного гардероба.
Однак не варто прив'язуватися до статі персонажа — часто жінки з радістю приміряють на себе образи чоловічих персонажів на кшталт Пеннівайза з «Воно» чи навіть вищезгаданого Фредді Крюгера. Основне правило образу на Гелловін — жодних правил.
Особливо ліниві завжди можуть зробити костюм привида зі старого білого простирадла. Також можна примірити образ зомбі — його можна створити, скориставшись аквагримом, спеціальним латексом або їхніми аналогами з підручних засобів.
Декор будинку на Гелловін
Важливою частиною вечірки на Гелловін є декор оселі чи приміщення, у якому збиратимуться гості. Однак дехто прикрашає будинки ззовні. Зазвичай безліч елементів декору можна придбати в магазині або замовити онлайн. Зокрема, у продажу є не лише свічники відповідної тематики, а й гірлянди та павутина. Також можна придбати тематичні скатертини й навіть посуд. Однак декор можна зробити і власноруч.
Паперові зуби
З альбомних аркушів треба вирізати великі трикутники, а потім склеїти їх разом. «Зуби» варто прикріпити до дверного або віконного отвору, наприклад двостороннім скотчем. Такі елементи декору можна зробити разом із дітьми.
Гірлянда з привидів і гарбузів
З паперових хустинок можна легко зробити привидів, а потім гірлянду з них чи просто по одному підвісити вгорі. Достатньо взяти серветку, вкласти в неї волоський горіх чи каштан, зав'язати знизу та намалювати фломастером обличчя привида.
З паперу також можна вирізати гарбузи та зробити з них гірлянду. Єдине, що може вас зупинити, — це ваша фантазія.
Кажани й павуки
Із чорного паперу можна вирізати кажанів або придбати вже готові наліпки: із чорного мішка для сміття — вирізати павутину, а з картону — зробити жахливого павука та причепити все це до штори.
Також можна зробити цілу фотозону, де ваші гості зможуть зробити світлини.
Музика для Гелловіну
Жодна вечірка в Хелловін не обходиться без музики, яка створює потрібну атмосферу. У Spotify, наприклад, розповіли, що в ніч із 30 вересня на 1 жовтня популярність похмурих треків збільшилася на 100%. Наприклад, лише за місяць Monster Mash зросла на 354%, а This is Halloween — на 289%.
До лідерів страшної музики, крім класики, що не старіє, також додалися:
- Stranger Things у виконанні Kyle Dixon і Michael Stein;
- Bad guy від Billie Eilish;
- Black Magic групи Little Mix;
- Season of the Witch від Lana Del Rey;
- Sweet but Psycho від Ava Max;
- Get Ghost від A$AP Ferg, Mark Ronson та Passion Pit.
З-поміж найпопулярніших піджанрів опинилися хорор-панк, готичний рок, вітч-хаус та готабіллі.
Spotify також знову запускає Halloween Hub — добірку плейлистів з ідеальною музикою для Гелловіну.
Водночас для любителів вінтажу на YouTube можна знайти добірки пісень початку 20 сторіччя, які також здатні передати атмосферу свята. З такими піснями будь-яка вечірка може перетворитися на справжній старий будинок із привидами.
Фільми на Гелловін
Також можна разом із друзями переглянути фільми та мультики, що пов'язані з тематикою свята. На щастя, варіантів, з яких можна вибрати картину на будь-який смак, досить багато — від фільмів про серійних убивць до комедійних зомбі-муві.
Топ-10 фільмів на Гелловін:
- «Кошмар на вулиці В'язів» (1984);
- «П'ятниця 13-те» (1980);
- «Гелловін» (1978);
- «Астрал» (2010);
- «Повсталий із пекла» (1987);
- «Психо» (1960);
- «Зловісні мерці 2» (1987);
- «Повернення живих мерців» (1984);
- «Сімейка Аддамсів» (1991);
- «Бітлджус» (1988).
Топ-10 мультфільмів на Гелловін:
- «Труп нареченої» (2005);
- «Кошмар перед Різдвом» (1993);
- «Паранорман, або Як приручити зомбі» (2012);
- «Франкенвінні» (2012);
- «Книга життя» (2014);
- «Тайна Коко» (2017);
- «Кораліна у Світі кошмарів» (2009);
- «Будинок-монстр» (2006);
- «Віднесені привидами» (2001);
- «Монстри на канікулах» (2012).
Зображення на обкладинці: PublicDomainPictures/pixabay