Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Пензлі для макіяжу. Повний гід

Краса

Які пензлі обрати, чим штучний ворс відрізняється від натурального, для чого який пензлик використовувати і як їх мити – на ці запитання The Page відповіла тренерка з макіяжу компанії Hexagone Ірина Данелюк.

  • Що вибрати – штучний або натуральний ворс

Сьогодні візажисти використовують пензлі як з натуральним, так і зі штучним ворсом. Перевага пензлів зі штучним ворсом у тому, що вони добре шліфують і створюють гладке покриття. Натуральні пензлі, навпаки, дають напилення. У такого ворсу відкриті кутикули, відповідно пензлик набирає велику кількість пігменту і ніби насипає його на шкіру. Синтетичний пензлик використовують для нанесення кремових текстур, він добре розтягує тіні. Важливо запам’ятати наступне: для жирних або мокрих продуктів потрібна синтетика; для сухих, розсипчастих – натуральний ворс.

  • Білка, колонок, поні чи горностай

Ворс білки – з закритою кутикулою, тому пензлики з таким ворсом втягують небагато косметики і добре підходять для пудри. Вони створюють ідеальне покриття. Пензлі з білки найбільш м’які і пухнасті, з ними неможливо зробити важкий непрозорий макіяж – це буде, швидше, напилення. Часто їх використовують для сипучих хайлайтерів, коли потрібен фінальний штрих – додати трохи блиску. Також ними можна прибрати надлишки, наприклад, перетерти рум’яна. Коли перебільшили з кольором, потрібно набрати трохи розсипчастої пудри на білячий пензлик і нанести пудру на рум’яна. Але білочкою складно розтушувати й витягнути колір. Для цього підійдуть пензлі з колонка. Вони досить жорсткі, ближче до синтетичних. За допомогою колонка легко зробити модний макіяж з великою кількістю пігменту, коли один колір плавно переходить в інший. Пензлі з поні м’які, як з білки, але набиті більш щільно, тому набирають більше пігменту і дають не таке прозоре покриття. Їх краще використовувати для рум’ян і сухого контуринга. Пензлі з горностаю красиво виглядають і є в арсеналі візажистів, але не через якусь особливу функціональність, а для статусу. Використовують горностай частіше наприкінці – ними припудрюють обличчя. Такий красивий жест.

  • Як обрати пензлик

Тут є жорсткий критерій відбору. Пензлик мусить добре гнутися та не висипатися з патрона. Також витримувати 200‑300 процедур очищення. Щодо натуральних пензлів, то краще, щоб вони були зібрані – волосок до волоска. Стрижені натуральні пензлі не дадуть такого тонкого і м’якого покриття з ефектом димки. Пензлик легко перевірити, притиснувши його і подивившись на світло. У зібраного кінчики тонкі й прозорі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • Як часто і чим мити пензлі

Візажисти чистять інструмент після кожного клієнта. Власні пензлі миються у міру забруднення. За умови щоденного використання достатньо мити їх раз на тиждень м’яким детергентом. Це може бути як спеціальний засіб для пензликів, так і дитячий шампунь, і навіть засіб для миття посуду. Зараз є багато гаджетів: наносиш на них шампунь і миєш пензлик. Як варіант – можна взяти сітку-підставку для мила, або мити пензлик у долоні. Важливо вимити патрон, оскільки там скупчується велика кількість пігменту. І ще один нюанс: наприкінці обов’язково вимийте пензлі під проточною водою, щоб змити шампунь. Використовуйте багато води і перетирайте ворс руками.

  • Що краще – шампунь чи спиртовий розчин

Є спеціальні клінери для пензлів. Це засоби з вмістом спирту для швидкого очищення. Дуже зручні для візажистів, які працюють, наприклад, у торгових центрах. Вдома краще мити пензлики. Особливо натуральні, які від спиртових розчинів псуються.

  • Як повернути форму пензлям

У візажистів є професійний секрет: якщо погано висушили пензлик і ворс зам’явся, то можна повернути правильну форму за допомогою звичайного брускового мила. Пензлик треба намочити, віджати і добре намилити, потім придати форми й залишити висихати. Як висохне – змити мило. Але цей трюк проходить тільки з натуральним ворсом. Якщо зламається синтетичний ворс, то вже не вирівняється.

  • Як сушити пензлі

Можна сушити вертикально, ворсом донизу; для цього навіть придумали спеціальні пристрої, які так утримують пензлі. Можна просто класти вимиті пензлі на м’який рушник, а перед цим витягнути правильно ворс, щоб не було заломів. Потрібно враховувати факт, що пензлі сохнуть довго. Краще їх помити заздалегідь і залишити висихати на ніч. Ніколи не сушіть пензлики ворсом вгору, інакше вода потрапить в патрон і все зіпсує.

  • Які пензлі треба мати в косметичці

Потрібен якісний пензлик для пудри, щоб можна було закріпити макіяж. Плюс пензлик для рум’ян, не обов’язково кутовий. Підійде невеликий, звичайної форми, бажано натуральний – він набирає менше пігменту і створює ефект природного рум’янцю. Третій обов’язкий пензлик – для тіней. Може бути один універсальний, у формі бочки, щоб добре наносив тіні. В ідеалі треба мати для очей ще пару плоских пензликів, щоб можна було класти ще більше пігменту і витягувати колір. А також пензлик для стрілок (тут краще взяти тонкий синтетичний). І ще один пензлик для брів, щоб їм можна було надати правильної форми.

  • Чим наносити тон

Вибір інструменту залежить від тонального засобу. Рідкий тон можна наносити навіть руками. Флюїд – синтетичним пензлем. Натуральний ворс тут не потрібен: він вбирає багато тону й погано розподіляє його по шкірі, тому тон не розтягується, а ніби налипає на обличчя. Концентрований тон краще нанести пензлем, після чого розподілити рівномірно вологим б’юті-блендером.

Коментарі