Facebook Pixel

Канонам всупереч

партнерський матеріал
British American Tobacco

Як зміниться тютюнова індустрія у найближчі роки і якою є роль ВАТ у цьому?

The Page вже писав про те, чому альтернативні системи доставки нікотину менш шкідливі, ніж сигарети. Про те, як підвищення акцизу на сигарети сприяє розквіту контрабандної та контрафактної продукції. Що стоїть за зростанням податків на системи нагрівання тютюну і до чого це призведе.

Тепер ми вирішили розповісти про зміни на ринку тютюнових виробів. Як нові тренди впливають на спосіб життя? І яку роль у цьому відіграє група British American Tobacco (ВАТ)?

У нашому матеріалі викладено позицію двох вчених — директора з наукових досліджень продуктів з потенційно зниженим ризиком Кріса Проктора і директора з наукових досліджень нових категорій групи ВАТ Марини Трані.


Швидкі зміни

Ще зовсім недавно одномоментна повна відмова від куріння або нікотинозамісна терапія були єдиними засобами, доступними повнолітнім курцям. Але навіть з появою нікотинової жувальної гумки і пластирів (або навіть гіпнозу і акупунктури) вибір залишався мінімальним, а результат — непередбачуваним.

Сьогодні ситуація у корені змінилася. Нове покоління продуктів, які ВАТ розглядає як продукти з потенційно зниженим ризиком (вейпи, тютюн для орального використання, системи нагрівання тютюну і нікотинові продукти), готує грунт для створення потенційно менш шкідливих альтернатив палінню, розширюючи при цьому вибір для споживача.

Прийнято вважати, що найбільшої шкоди, асоційованої з курінням, завдають токсичні речовини, які містяться у диму від палаючого тютюну. У продуктах з потенційно зниженим ризиком відсутній процес горіння, а деякі з них взагалі не містять тютюну. Споживач отримує нікотин іншими способами.

У світі зростає інтерес до нових типів тютюнових і нікотинових продуктів. І в даному контексті важливо розуміти, що їх вплив на організм підкріплений науковими дослідженнями.

Розвиток технологій залишається основною рушійною силою у цій сфері. Виходить так, що інновації цифрового світу можуть допомогти курцям позбутися шкідливої звички. Дуже важливо, що багато урядів у світі також визнають вигоди від нових продуктів і роль, яку вони можуть грати у зниженні шкоди від споживання тютюнових виробів.

Кріс Проктор

Кріс Проктор

Quote«Коли єдиний шлях повного позбавлення від ризиків для здоров'я, пов'язаних з тютюном і нікотиновими продуктами, це відмова від них, завжди знайдуться ті, хто вибере куріння, якщо не запропонувати їм доступних альтернатив, які заслуговують на довіру. Тому підхід зниження шкоди може бути вирішальним елементом у цій головоломці», — говорить директор з наукових досліджень продуктів з потенційно зниженим ризиком групи British American Tobacco Кріс Проктор.

Теорія, що лежить в основі зниження шкоди, говорить про те, що деякі люди не відмовляться від потенційно небезпечних поведінкових моделей, навіть якщо усвідомлюватимуть усі ризики такої поведінки. Ідея зменшення шкоди полягає в мінімізації ризиків. Цей підхід уже успішно використовується в різних сферах.

Наприклад, незважаючи на велику кількість автомобільних катастроф, більшість із нас, усвідомлюючи ризики, робить вибір на користь водіння автомобіля. У даному випадку протестовано і застосовується безліч підходів зменшення шкоди, аби знизити ризик автомобільних аварій. Людей стимулюють пристібатися ременем безпеки або носити мотошлем, що дозволяє запобігти летальним випадкам і серйозним травмам у разі аварії.

У випадку з повнолітніми курцями пропозиція потенційно менш шкідливих альтернатив працює так само — якщо вони хочуть продовжувати вживати нікотин, дайте їм вибір і можливість знайти що-небудь менш шкідливе, ніж сигарети.

Безліч організацій у сфері охорони здоров'я в усьому світі вже оцінило важливість продуктів з потенційно зниженим ризиком. Наприклад, Public Health England (виконавче агентство Департаменту охорони здоров'я та соціального забезпечення Великобританії) заявило: вейпінг на 95% менш шкідливий, ніж куріння сигарет. Канада недавно легалізувала вейпінг, визнавши роль, яку він відіграє у зниженні шкоди від тютюну. У Швеції використання снюса (тютюну для орального використання) визнано альтернативою, що допомагає знизити рівень захворювань, викликаних курінням.

Зростаюча кількість досліджень також демонструє, що продукти з потенційно зниженим ризиком можуть допомогти людям позбутися куріння. Недавнє дослідження професора університету Queen Mary University of London Пітера Хайєка довело, що вейпи майже вдвічі ефективніше для відмови від куріння, ніж нікотинозамісна терапія.

Лише за кілька останніх років тютюнова індустрія зазнала масштабніших змін, ніж з моменту винаходу засобу масового виробництва сигарет.

Ризики для здоров'я, пов'язані з курінням сигарет, належним чином задокументовані. Токсини, що виділяються в процесі горіння, визнано головним ризиком внаслідок куріння.

Quote«Ми поставили перед собою завдання: знайти спосіб задоволення потреб споживачів тютюну, запропонувавши їм інноваційні продукти з потенційно зниженим ризиком», — пояснює директор з наукових досліджень нових категорій групи ВАТ Марина Трані.

Завдяки розробкам у сфері технологій виникли і набирають популярності нові категорії продуктів. Вони націлені на те, аби надати курцям необхідний їм органолептический досвід, який би при цьому виключав процес горіння тютюну. Споживач може споживати нікотин за допомогою пристрою для нагрівання тютюну, вейпа або ж за допомогою подушечок для орального використання, що містять нікотин, і так далі.


new-icon-icon

Новинки від BAT

Quote«BAT знаходиться в авангарді трансформації індустрії. Ми дуже змінилися за останні десять років», — розповідає Марина Трані.
Quote«Коли я прийшла до BAT шість років тому, аби очолити напрямок розробки нових категорій продуктів, це була сфера, яка істотно відрізнялася від того, як виглядає індустрія сьогодні. Наша команда спочатку складалася з 5 або 6 чоловік. Але дуже швидко перетворилася на колектив з 200 фахівців, які прийшли до нас з інших галузей. Нові категорії зараз є ядром стратегії нашої компанії і рушійною силою трансформації», — стверджує вона.

Технології, необхідні для виробництва нових продуктів, кардинально відрізняються від тих, що використовуються у виробництві традиційних сигарет.

Марина Трані

Марина Трані

Quote«Ми знаємо: якщо хочемо запропонувати практичну альтернативу палінню сигарет, що заслуговує на довіру, то новий продукт повинен задовольняти споживача в усіх аспектах. А це означає, що ми повинні використовувати надійні технології та інгредієнти, яким споживач може довіряти, а також розробляти простий і зручний дизайн», — зазначає Трані.

У підсумку це призвело до того, що в компанії освоїли нові знання і вміння в сфері електроніки та інженерії, органічної хімії, промислового дизайну, а також побудували абсолютно нову мережу постачальників. Також у ВАТ працюють токсикологи, які досліджують нові продукти. У науково-дослідному підрозділі компанії стежать за тим, аби всі інгредієнти рідин для електронних сигарет були придатні для випаровування, і досконально вивчають компоненти пристроїв.

Аби оцінити, наскільки в компанії просунулися у цій сфері, достатньо подивитися на прогрес з моменту запуску компанією першої електронної сигарети у Великобританії 2013 року.

Quote«Ми почали розширювати наш бізнес у нових категоріях, запустивши продукти для нагрівання тютюну на ринку Японії 2016 року. А потім 2017 року додали у наш портфель сучасні продукти, що містять нікотин, для орального використання, придбавши шведського виробника снюсів Winnington AB», — говорить Марина Трані, директор з наукових досліджень нових категорій групи ВАТ.

ДОВІДКА

Що таке VELO?

Тільки для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину. Цей продукт містить нікотин і викликає залежність.

Тільки для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину. Цей продукт містить нікотин і викликає залежність.

Сучасний продукт, що містить нікотин, для орального використання VELO — це нікотинові подушечки білого кольору. Не містять тютюну і зроблені з високоякісних інгредієнтів: мікрокристалів целюлози, нікотину, води і ароматизаторів.

VELO — абсолютно новий продукт, який успадкував від снюса тільки форму і спосіб вживання.

Нікотинові подушечки VELO виробляються у Швеції. Україна стала 14-м ринком у світі, на якому ВАТ запустила цей продукт.

VELO — максимально простий у використанні і непомітний для оточуючих продукт. Нікотинові подушечки не залишають після себе ані диму, ані попелу, ані неприємного запаху.


Сьогодні ВАТ пропонує широкий вибір інноваційних засобів — вейпи, продукти для нагрівання тютюну, сучасні продукти, що містять нікотин, для орального використання — у понад 40 країнах світу. Ці продукти розглядаються як альтернатива курінню і мають потенціал зниження ризику, якщо їх використовують як повну заміну традиційному палінню. Вибір продуктів широкий, і споживач може вибирати, грунтуючись на своїх особистих уподобаннях.

За цей час компанія інвестувала понад $4 млрд у розробку, виробництво і виведення на ринок цих продуктів.


Що буде далі?

group-98-1.jpg

У ВАТ не сумніваються: за продуктами, які тут стали випускати — майбутнє.

Quote«Наша науково-дослідна команда уже працює над ще більш цікавими інноваціями. Зокрема, в сфері кастомізації і зв'язку по цифрових каналах. Технології постійно розвиваються, тому ми маємо бути впевнені, що перебуваємо в авангарді, і продовжувати шукати способи поліпшення продуктів і пропозицій споживачам», — підкреслює Марина Трані.

Технічний прогрес і далі трансформуватиме тютюновий бізнес і всю тютюнову індустрію.

Сама сфера вимагає більшої кількості досліджень. Тому, BAT продовжує інвестувати значні суми у власні наукові розробки, будуючи банк даних і використовуючи наукові дані для розвитку програм.

Інші матеріали проєкту

Нові нікотинові продукти: як гарантувати якість

Дорослий вибір. Як відповідально регулювати ринок тютюнових виробів

Вересневі тези. Про що говорили на головному світовому форумі з тютюну та нікотину

Занурення в темряву

Майбутнє нікотину. Інтерв'ю з науковим директором ВАТ Девідом О’Райлі

Небезпечний дим

Багато шуму і нічого. Як депутати знищують легальний ринок тютюнових виробів

Сухий рік. Чому інвестори йдуть із країни

Усе в диму. Що відбувається на тютюновому ринку

Усі відтінки сірого

Акциз залежності

Система перегрівається