Facebook Pixel

У Києві зафіксували рекордний дефіцит складів

У 2019 року в Києві був аномально низький показник вакантності в сегменті складської нерухомості, який потягнув за собою зростання орендних ставок.

За даними Cushman & Wakefield в Україні, частка вільних логістичних площ в середньому склала близько 0,8% до кінця року, це найнижчий показник з 2007 року.

«Брак складів спровокував зростання орендних ставок до рівня деяких європейських країн — $ 4,5-5,8 за кв.м/міс. Ще рік тому вартість кращих складських приміщень в Києві і передмісті варіювалася в діапазоні $ 3,6-5,0 за кв.м/міс», — розповів в матеріалі The Page Дмитро Пасенков, керівник департаменту агентських і консультаційних послуг у сфері промислової та логістичної нерухомості, Cushman&Wakefield в Україні.

У Colliers International (Україна) відзначили, що темпи зростання нової пропозиції значно знизилися з 16-12% в 2009-2011 роках до 3-1% в 2016-2019 роках відповідно. З 2015 вакантність впала з 10,5% до 2,5% в 2019, а в особливо ліквідних проектах частка вільних приміщень приблизно до 0%".

Бізнесу дуже не вистачає логістичних приміщень різного штибу: невеликих логістичних центрів в межах міста і поруч з гарною транспортною розв'язкою, спеціалізованих логістичних центрів з низьким температурним режимом, автоматизованих приміщень.

Наразі основними тенденціями ринку складів стають будівництво build-to-suit (під конкретного замовника), високі орендні ставки і високий потенціал залучення онлайн-ритейлерів.

Подякувати 🎉