Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) за чотири місяці роботи видала понад 1500 дозволів на початок будівельних робіт, понад 500 сертифікатів — про прийняття об’єктів в експлуатацію. Водночас видано 600 відмов у наданні дозволів на початок будівництва та майже 700 відмов на отримання сертифікатів через порушення. Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.
«Суттєво скорочено час очікування відповіді на заявку учасників будівельного ринку, а також час на перевірку об’єкта перед його здаванням в експлуатацію. Майже 100% заявок інспектори опрацьовують протягом однієї доби. Ми ж продовжуємо працювати над тим, аби всі процеси були автоматизовані та не потребували участі співробітника інспекції. Відсутність людського фактора — важлива складова боротьби з корупцією зокрема та реформи містобудування загалом», —пояснив Чернишов.
Міністр також наголосив, що нові принципи роботи ДІАМ забезпечили прогнозованість роботи. Отже, закінчилися безпідставні візити з перевірками на об‘єкти. Інспекція затвердила план державного архітектурно-будівельного контролю на 2022 рік і працює згідно з ним.
Контекст. Раніше Чернишов повідомив, що реформа галузі містобудування вийшла на фінішну пряму.