Facebook Pixel

ДІАМ опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва

Державна інспекція з архітектури й містобудування (ДІАМ), яка розпочала свою роботу після ліквідації ДАБІ, опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва, 1,8 тисячі заяв на отримання дозволу на виконання будівельних робіт і близько 10 тисяч декларацій та сертифікатів на прийняття в експлуатацію об’єктів за три місяці своєї роботи. Про це повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час форуму «Реформа містобудування — фінішна пряма».

Quote«Запустивши роботу Державної інспекції архітектури та містобудування, ми поставили крапку в однойменному прийнятті рішень, так званих договірняках, та можливості оминути законодавство. … Різниця між ДАБІ та ДІАМ – не лише в комбінації літер, а й в абсолютно нових принципах роботи, підходах і навіть філософії», — підкреслив Чернишов.

Міністр розповів, що сьогодні 99% звернень замовників опрацьовуються інспекторами протягом 24 годин, а рішення щодо прийняття в експлуатацію об’єкта ухвалюються протягом трьох днів. Час очікування скоротився на кілька місяців і став прогнозованим. Водночас лише за квартал ДІАМу вдалося видати понад 1200 дозволів на будівництво.

Чернишов також наголосив, що в основу реформи містобудівної галузі закладено три «кити» — цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться в законопроєктах № 5655 та 5877, які вже пройшли перше читання і зараз готуються до ухвалення в цілому.

Нардепка Олена Шуляк («Слуга народу») заявила, що реформа містобудування повноцінно запуститься після ухвалення законопроєкту № 5655, який передбачає оновлені норми щодо контролю та нагляду в будівництві, цифровізацію та високі штрафи за порушення.

Quote«Важливо, що реформа передбачає активне залучення органів місцевого самоврядування до процесу: на місцях зобов’язані будуть знати, що і де будується. Більше того, якщо об’єкт зводиться з порушеннями — ОМС будуть на це реагувати. Завдяки цьому принципу нам вдасться запобігти незаконним забудовам, знищенню архітектурних пам’яток, а також викорінити корупцію на місцях. Зокрема, щодо видачі дозвільних документів. Місцеве самоврядування вже не зможе «закривати очі» на порушення законів у межах сфери будівництва, а недобросовісні забудовники — купувати документи», — зауважила Шуляк.

Контекст. Зазначимо, що нещодавно Міжнародна спілка архітекторів закликала Верховну Раду доопрацювати законопроєкт № 5655 і врегулювати питання авторських прав архітекторів, інакше закон буде суперечити європейському законодавству. Негативну оцінку законопроєкту дала й архітектурна палата Національної спілки архітекторів України. Там зазначають, що влада усунула архітекторів, громади та місцеве самоврядування від розроблення законопроєкту про реформу містобудування, тому проєкт, який позиціонується як містобудівна реформа, може призвести до непоправних наслідків у системі містобудування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉