Facebook Pixel

Які головні підсумки першого візиту Нарендри Моді до Києва для України

Перший історичний візит прем'р-міністра Індії Нарендри Моді до Києва 23 серпня був доволі швидко забутий в українських ЗМІ. Можливо, це сталося через відсутність підписання важливих домовленостей між сторонами, проте Наталія Бутирська, яка брала участь у подіях, наполягає, що це стало вкрай серйозним кроком між двома країнами.

В інтерв'ю The Page вона розповіла, як живе сучасне Індія між Заходом і росією та чому це значно кращий потенційний союзник України за Китай.

Нарендра Моді у Києві: чому це історична подія

Наталія підкреслює, що задля цього візиту Україна пройшла дуже багато етапів у відносинах з Індією за 2,5 року. Рік у нас не було посла та відносин політичного характеру з однією з найбільших економік світу.

Quote«Важливо розуміти, що в індійську делегацію разом із Моді входили радник з безпеки, це важлива особа в його оточенні, міністр закордонних справ, заступник міністра закордонних справ з питань Європи. Це підкреслює серйозність візиту», – каже Бутирська.

Індійські медіа по-різному сприйняли візит прем'єра:

  • сміливий крок, що відображає відданість Індії глобальному миру та дипломатії. це чималий вчинок для їхнього лідера поїхати в країну, яка перебуває у стані війни, добиратися поїздом, ну і привезти з собою таку делегацію. Це потужний сигнал;
  • хоча Індія традиційно дотримується нейтральної позиції щодо російсько-української війни, цей візит був інтерпретований деякими ЗМІ, як зсув у бік України;

Чого хоче Індія від світу (відео)

Деякі видання високо оцінили дипломатичні зусилля Моді, тоді як інші поставили під сумнів потенційні наслідки для відносин Індії з росією, ключовим економічним і частково оборонним партнером.

Важливий бік візиту – можливість прокомунікувати війну. Ба більше, Володимир Зеленський не приховував від індійської делегації:

  • критику стосовно індійських закупівель російської нафти;
  • бажання, аби Індія активніше підтримувала Україну;
  • підписала комюніке Формули миру;
  • допомогла з промоцією української формули на Глобальному Півдні.

Взагалі, несподівано він запропонував Моді прийняти на своїй території глобальний саміт миру, тобто взяти на себе більш широку дипломатичну роль у тому, щоб допомогти Україні в досягненні миру.

Проте Плаксієнко підкреслює, що зв'язки Індії з росією досі сильні не тільки через економічну привабливість дешевої нафти для індійської економіки, а й традицію їхнього зовнішньополітичного спрямування:

Quote«Тут є проблема індійської школи: вони мають зовнішньополітичний стереотип, що їм потрібно дуже тісно триматися за росію, щоб росія не стала близькою Китаю. Це давня їхня стратегія. Проте зараз у їхніх політичних колах є усвідомлення того, що рф поступово впадає в залежність від Китаю. Тому щодо цього питання більше немає впевненості. Відбувається поступове перекалібрування зовнішньої політики до Заходу, уважніше ставлення до ЄС та увага до Східної Європи, її можливостей і пропозицій».

Тому такий візит заклав можливість подальшому розвитку діалогу з одною з найважливіших країн Глобального Півдня. До того ж Нарендра Моді запросив Володимира Зеленського відвідати його в Індії, тобто діалог та налагодження відносин мають всі шанси.

Подякувати 🎉