Facebook Pixel

Як змінилась розстановка сил на Близькому Сході після 7 жовтня та до чого тут росія

За день до двох місяців війни між Ізраїлем і ХАМАС путін відвідав Саудівську Аравію 6 грудня. Враховуючи серйозну ізоляцію російського диктатора, така подія не залишилась непоміченою.

Ігор Семиволос східнознавець і директор Центру Близькосхідних Досліджень в інтерв’ю The Page каже, що для США Саудівська Аравія має майже такий же рівень важливості в регіоні, як Ізраїль.

На його думку, такий візит точно продемонстрував, що американці вже не повністю контролюють ситуацію в Перській затоці, там знову натяк на зміну сил. Про те, чи реально знищити ХАМАС у цих умовах, які плани у ізраїльтян на Газу та яка подія може задовольнити Ізраїль для закінчення операції, читайте тут.

Що змінилося на Близькому Сході після нападу ХАМАС на Ізраїль

Quote«В арабів дуже сильний ресентимент до Заходу і США включно, попри активну взаємоспівпрацю. Мовляв, ми були великі, ми контролювали півсвіту, а потім прийшли імперіалісти і все це нівелювали. Нас колонізували, захопили, і тепер ми маємо відродитися, стати сильними і кинути виклик світу. Це спроба збільшити свою суб'єктність, впливати активно на світову політику», – каже Ігор Семиволос в інтерв’ю The Page.

Тому росії та Ірану було навколо чого знаходити спільну мову, так само може бути й з іншими арабськими країнами.

Східнознавець зазначає, що до початку 21-го століття на цьому не вдавалося побудувати стійких відносин через питання безпеки та багатьох укладених угод між королівствами Перської затоки та США.

Але присутність Штатів у регіоні поступово зменшується з початку 2000-них, тому країни Близького Сходу почали активно шукати нових союзників.

Що росія може запропонувати країнам Близького Сходу

Quote«Після 2015 року росія активно повернулась у Сирію, чим знову стала цікавою місцевим країнам. Активну роль тут починає відігравати і Китай. На війни в Газі виникає спільний інтерес, і навколо нього вони будують політичну коаліцію. Це ситуативне об’єднання. Але часто ситуативні коаліції можуть переростати в щось більше», – розповідає східнознавець.

Він зазначає, що так само було і з Іраном: ситуативна коаліція з росіянами, а згодом вона переросла в сталий військово-політичний альянс, який ми майже щоночі відчуваємо.

Тож після ще одного кроку вперед США до сталого миру на Близькому Сході, коли вже планувались підписання угод про дипломатичні відносини між Саудівською Аравією та Ізраїлем, сталися ленінські два кроки назад – напад ХАМАС і у відповідь його знищення в Газі з багатьма жертвами серед цивільного населення.

Більше про ситуацію на Близькому Сході, плани США та позицію Ізраїлю дивіться у повній версії інтерв’ю (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉