Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: що таке танк Т-72 і як він допомагає Україні у війні

Радянський танк Т-72: як він допоможе Україні у війні

Радянський танк Т-72: як він допоможе Україні у війні

Україна зібрала та продовжує збирати чимало танків для свого контрнаступу, з-поміж яких як танки західного виробництва (Leopard 1, Leopard 2, Challenger 2, обіцяні восени M1 Abrams), так і радянські зразки – наприклад, Т-72.

Цих танків Києву передали чимало: Польща надіслала Україні мінімум 260 Т-72, Чехія – 90. Також Т-72 Києву надали Німеччина, Північна Македонія та одна з країн Африки. На озброєнні в Україні перебуває 436 танків Т-72. Ще 500 станом на 2021 рік перебували на зберіганні.

The Page у цьому матеріалі розповідає, що таке танк Т-72 та чим він корисний для контрнаступу України.


Що таке танк Т-72

Т-72 «Урал» був основним бойовим танком другого покоління, розробленим в СРСР. Його взяли на озброєння у 1973 році, і за наступні 30 років зʼявилося більше 14 основних модифікацій.

Порівняно із Т-64, Т-72 отримав більш надійні двигун, ходову частину і механізм заряджання. він призначений для виконання бойових завдань під час наступу, а також для оборони на суші, в тому числі в умовах повномасштабної та навіть ядерної війни.

Танк Т-72 оснащений чотиритактним багатопаливним дизельним двигуном В-46 максимальною потужністю 780 к.с. із механічною трансмісією.

Т-72: характеристики, озброєння, боєкомплект

Т-72: характеристики, озброєння, боєкомплект

Брав участь у багатьох відомих війнах, окрема у Перській затоці, Югославії, на сході України.

Чим озброєний танк Т-72

Основним озброєнням танку Т-72 є модернізована 125-мм гладкоствольна гармата (версії – від 2А26М2 до 2А46М). Гармата використовує наступні снаряди:

  • бронебійні;
  • підкаліберні;
  • кумулятивні;
  • уламково-фугасні;
  • керовану ракету (для 2А46М).

Скорострільність – 8 пострілів на хвилину. Крім того, танк оснащений кулеметами ПКТ і 12,7-мм НСВ, а також має димові гранатомети по боках.

Броня лобової частини – корпусо-комбінована, башти — також комбінована у новіших версіях, має блоки відбиваючих елементів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉