Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 3 — 9 травня

Рейтинг Володимира Зеленського з 3 до 9 травня. Інфографіка: The Page

Рейтинг Володимира Зеленського з 3 до 9 травня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • Мінекономіки планує підвищити ціни на деякі види алкоголю;
  • Рада налаштована до 1 липня 2021 року ухвалити закони, які необхідні для співпраці з Міжнародним валютним фондом;
  • Україна впродовж п'яти років планує вступити до Європейського космічного агентства, створити власне супутникове угруповання із семи апаратів і український космодром, а в грудні 2021 року запустити супутник «Січ-2-30».
Олександр Романішин
Негативно
Олександр Романішин
заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Міністерство економіки планує підвищити мінімальні оптові й роздрібні ціни на деякі види алкоголю. Так, ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби зростуть на 6,2%, на ром і джин — на 5,9%, на коньяк — на 5,5%.

Якщо ціни зростуть, то мінімальна ціна оптової реалізації одного літра 100% спирту для виробництва горілки та лікеро-горілчаних виробів складе 362 грн, а роздрібної — 475 грн. Згідно з відповідною постановою, мінімальна оптова ціна на віскі, ром і джин складе 721 грн, а роздрібна — 948 грн. Також збільшаться ціни на коньяк 3 зірки — з 516 грн до 677 грн, 4 зірки — з 560 грн до 735 грн, 5 зірок — із 608 грн до 799 грн.

Таке рішення у відомстві ухвалили через те, що чинний розмір мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв не відповідає реальним витратам підприємств на їхнє виробництво та реалізацію.

The Page
Коментар The Page

Попри те що підвищення цін на деякі види алкогольних напоїв призведе до зростання надходжень до державного та місцевого бюджетів на 300 млн грн і знизить кількість смертей, що сталися внаслідок вживання алкоголю, ця новина була негативно сприйнята громадськістю, особливо з огляду на те, що інфляція в Україні, за прогнозами Нацбанку, у 2021 році складе 8% (а ціни на алкоголь у березні цього року й без того зросли на 0,7%). Тому таке рішення негативно вплине на рейтинг глави держави.

Давид Арахамія
Позитивно
Давид Арахамія
народний депутат, голова фракції «Слуга народу»

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія висловив упевненість у тому, що Верховна Рада до 1 червня 2021 року ухвалить усі закони, які необхідні для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Зокрема, йдеться про ухвалення закону про кримінальну відповідальність чиновників за брехню в деклараціях, про внесення змін до закону про Національне антикорупційне бюро та про внесення змін до закону про Нацбанк для зміцнення його незалежності.

У самому МВФ заявили, що залишаються в стані переговорів з Україною й чекають на більший прогрес для виділення другого траншу за програмою stand-by. Про це заявив представник Фонду Джеррі Райс, передає агентство «Інтерфакс-Україна». Зокрема, у МВФ наголосили на важливості збереження незалежності НБУ, продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокової фіскальної стабільності, боротьби з корупцією та поліпшення корпоративного управління.

The Page
Коментар The Page

Активна робота над реформами та наближення до чергового траншу МВФ Україні позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже в разі його неотримання країна буде змушена скоротити державні витрати, виходити на зовнішні ринки, позичаючи кошти під вищі відсотки, або шукати інші шляхи виходу з кризи.

Володимир Тафтай
Позитивно
Володимир Тафтай
голова Державного космічного агентства

Упродовж п'яти років Україна планує вступити до Європейського космічного агентства, створити власне супутникове угруповання із семи апаратів і український космодром, а в грудні 2021 року запустити супутник «Січ-2-30».

За словами голови Державного космічного агентства Володимира Тафтая, для реалізації цих планів країні необхідно $15 млрд на п'ять років або приблизно $3 млрд щорічно.

The Page
Коментар The Page

Такі плани позитивно вплинуть на рейтинг глави держави, оскільки Україна зможе реалізувати свої проєкти. Найбільшим плюсом є запуск семи супутників, завдяки яким можна буде запобігати й швидше отримувати інформацію про несанкціоноване використання лісових масивів, вирубування лісів, використання водних ресурсів, пожежі тощо.

Коментарі