Facebook Pixel

ЄС розширив критерії запровадження санкцій проти режиму Лукашенка через міграційну кризу

Нові санкції проти режиму Лукашенка. Фото: REUTERS / SHAMIL ZHUMATOV

Нові санкції проти режиму Лукашенка. Фото: REUTERS / SHAMIL ZHUMATOV

Європейський Союз розширив критерії запровадження санкцій проти режиму Лукашенка через міграційну кризу. Однак сам п'ятий пакет санкцій ще не опубліковано. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

Quote«Сьогоднішнє рішення відображає рішучість Європейського Союзу протистояти використанню мігрантів у політичних цілях. Ми відкидаємо цю нелюдську та незаконну практику. Водночас ми продовжуємо наголошувати: репресії режиму проти власного населення неприйнятні, і ми відповідно на них реагуємо», — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

Зазначається, що тепер ЄС зможе переслідувати фізичних та юридичних осіб, які допомагають режиму Лукашенка, що сприяє незаконному перетину зовнішніх кордонів ЄС.

У Єврораді повідомляють, що попередні санкції проти Білорусі запроваджувалися у зв'язку із ситуацією всередині країни через фальсифікацію виборів та репресії. Загалом під обмеження потрапили 166 фізичних та 15 юридичних осіб. Заходи проти них охоплюють заборону на поїздки та заморожування активів.

Telegram Logo

Контекст. Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Варшава звинувачує Мінськ у спеціально створеному міграційному тиску в межах ворожих гібридних дій проти Польщі та ЄС.

Днями ситуація критично загострилася. За приблизними підрахунками, наразі поблизу польського кордону з боку Білорусі перебувають приблизно 4 тис. мігрантів. Вони розбили наметові містечка й час від часу вдаються до спроб силового прориву через кордон. Польща ввела надзвичайний стан поблизу кордону та стягнула туди війська для його охорони.

Коментарі

Всі новини