Facebook Pixel

Чекають на відмашку. Німецький виробник готовий негайно відправляти ЗСУ п'ять БМП Marder

Німецька компанія Rheinmetall готова негайно передати Україні декілька БМП Marder. Зразки зняли зі зберігання, модернізували, тепер чекають дозволу від уряду на відправку.

Два тижні тому канцлер Олаф Шольц анонсував передачу тезніки ЗСУ. У межах обміну Німеччина мала передати Греції 50 своїх бронетранспортерів Marder, а Греція швидко поставити ЗСУ бронемашини радянського виробництва.

Журналісти Bild, втім, наголошують, що йдеться про німецькі бронемашини, на які компанія Rheinmetall подала заявку на експорт до України до Федеральної ради безпеки ще наприкінці квітня.

Як зазначив у інтервʼю Bild гендиректор Rheinmetall Армін Паппергер, сьогодні пʼять відновлених машин уже готові до відправки. Загалом компанія зараз модернізує 100 таких БМП.

Видання показало фото п'яти модернізованих Marder, вартість бронемашини від 850 тисяч євро до 1 млн євро.

Також на складі Rheinmetall чекають модернізації 88 танків Leopard 1 та інших танків Leopard 2.

Quote«Зараз триває ремонт 100 бойових машин піхоти Marder, перші машини вже готові. Коли та куди їх мають доставити, вирішує федеральний уряд», — розповів Паппергер.

The Page писав про те, що, замість сучасних Marder від Німеччини Україна отримає старі радянські БМП-1 з Греції. Афіни віддадуть українським Збройним силам БМП-1 з колишніх запасів Національної армії НДР, а натомість за кожну машину отримають від ФРН новенький Marder або KF31.

За даними Die Welt, це вже не перший «круговий обмін» воєнної техніки для України за участю старої техніки.

Втім, видання Army Recognition зауважило, що, на думку німецьких офіцерів, надання українським військовим БМП-1 має свої суттєві переваги. Зокрема, вони наголошують на тому, що ЗСУ такою технікою вже користуються і потреби у додатковому навчанні солдатів не виникне.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉