Facebook Pixel

В Україні стартує пілотний проєкт із фармацевтичного страхування: як це працює та скільки коштує?

У Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Сумах та Рівному стартує пілотний проєкт із фармацевтичного страхування. Про це повідомив народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

Михайло Радуцький, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представники асоціацій страхових компаній та голова правління Приватбанку Герхард Бьош підписали меморандум про співпрацю щодо впровадження в Україні інструментів фінансового забезпечення витрат на медичне обслуговування та лікарські засоби.

Навіщо це потрібно?

Радуцький пояснив, що завдяки фармацевтичному страхуванню пацієнти за потреби зможуть отримувати повноцінне лікування та не економити на ліках. Також це дасть змогу не переплачувати за ліки: страховики зазвичай контролюють торгову надбавку.

Крім цього, він зазначив, що завдяки страхуванню українці припинять купувати препарати з недоведеною ефективністю, так звані фуфломіцини. За підрахунками МОЗ, щороку люди витрачають в аптеках близько 60 млрд грн, і приблизно половину цих коштів – на незрозумілі препарати.

Як це працюватиме?

Сімейний лікар через систему «Е-рецепт» призначає пацієнту певні препарати. Страхова компанія в онлайн-режимі перевіряє, чи відповідає призначення протоколу лікування. Після перевірки пацієнт, користуючись Е-рецептом, отримує в аптеці препарати.

Як оформити поліс фармацевтичного страхування?

Українці зможуть обрати страхову компанію через застосунок «Приват 24» та в онлайн-форматі оформити поліс фармацевтичного страхування. Ті, хто не користується застосунком, можуть просто звернутися до однієї зі страхових компаній, яка бере участь у пілотному проєкті.

У межах пілотного проєкту страховий поліс із покриттям 20 тис. грн коштуватиме 120 грн на місяць.

Подякувати 🎉