Facebook Pixel

Чого хоче Китай від Тайваню, США, росії та України: головні тези інтерв'ю з Вітою Голод

До зустрічі Джо Байдена із Сі Цзіньпіном у Сан Франциско відносини Китаю з США тільки погіршувались, а напруга навколо Тайваню зростала. Чотиригодинна розмова ніби принесла полегшення, але реальні результати покаже тільки час.

The Page розпитав Віту Голод, голову правління Української асоціації китаєзнавців і гостьову дослідницю Carolina Asia Center, що у США, аби зрозуміти, чого хоче головний партнер росії та друга економіка світу. Публікуємо головні тези. Повне інтерв'ю читайте тут.

Китай хоче Тайвань, але не готовий до військового протистояння з США за острів

Віта Голод:

Тайвань, насамперед, для КНР є його невід'ємною частиною. Тобто він прагне мирного об'єднання. Але на 20-му з'їзді КПК Сі Цзіньпін сказав: ми ніколи не обіцяли не застосовувати силу.

Що стосується самого Тайваню. Постійно проводяться соціальні опитування. 13 січня вибори. І зважаючи на те, що тайванці дуже уважно слідкують за українським досвідом, вони не впевнені, чи дійсно вони готові до такого спротиву, чи будуть вони спроможні.

Китай ще не досяг рівня США, він прагне цього. І вже відомо, що це може статися десь у 2049-2050-х роках.

Нещодавно Пентагон випустив 200-сторінкову доповідь для Конгресу щодо військових безпекових подій за участю Китайської Народної Республіки. Там загальні фрази. Там немає чіткого розуміння того, що буде робити Китай на випадок війни, бо він не готовий до військового протистояння і технічно, і економічно.

Чи можна вірити в публічні заяви китайських високопосадовців та інше, що не увійшло у текстову версію, дивіться на Ютубі (відео)

Китай не є союзником росії, але вони справжні економічні партнери

У Китаю немає союзників, є прагматизм. Він діє в рамках своїх національних інтересів. І сьогодні йому вигідні такі стосунки — економічне зближення з росією.

росія розглядається, як вкрай вигідний сировинний придаток і ринок збуту для китайських товарів, які отримали потрясіння через похолодшання відносин із Заходом і стримування китайського експорту з боку ЄС та США.

У КНР немає стратегії на випадок розпаду росії, принаймні публічної. Навпаки, вони постійно заявляють, що у них немає жодних територіальних претензій до росії.

Сі Цзіньпін «досі диктатор», але чого він хоче

Піднебесна – це автократія, партократія, політична меритократія. Це можна казати публічно, вони це сприймають. У Китаї етноцентричне бачення світу. Тобто вони бачать себе всередині світу. Наразі спостерігається активне зростання китайського націоналізму. Навіщо?

Усі ініціативи Сі Цзіньпіна, який фактично тримає усю повноту влади у своїх руках, сконцентровані на побудову, модернізацію суспільства з китайською специфікою. І це не просто слова.

Треба розуміти основну кінцеву мету Сі. Він бажає залишитися в історії як сильний лідер, який модернізував Китай і зробив китайське суспільство цивілізованим.

Вже відомо, що він хоче залишатися при владі десь до 2035 року, саме до терміну закінчення всіх його ініціатив. Він хоче бути… найуспішнішим лідером нації, навіть перевершити Мао Цзедуна.



Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉