Китайсько-українські та китайсько-російські відносини історично мають зовсім різний масштаб. Зазначає в інтерв'ю китаїстка Віта Голод. До того ж росія – вкрай вигідний сировинний придаток і ринок збуту для КНР.
Також важливо, що Китай з росією має великий кордон, а Україна для нього десь далеко. Але, на думку Віти, у нас є потужний адвокат у відносинах із КНР. Повне інтерв'ю із гостьовою дослідницею Carolina Asia Center, що у США, читайте тут.
Чи має України важелі, аби змінити ставлення Китаю до війни
«Наразі основний наш адвокат – це Сполучені Штати. Джо Байден підкреслив важливість підтримки України в контексті своєї розмови з Сі Цзіньпііном. Що ми маємо робити? Намагатися підтримувати діалог з Китаєм, щоб на підсумковій конференції чи саміті формули миру Зеленського був присутній представник Китаю», – голова правління Української асоціації китаєзнавців Голод.
Вона вважає, що чим краще буде налагоджений діалог Китаю з Європою, з Америкою, з Україною, підтримання цього діалогу, тим зустрічна політика КНР буде дружнішою до України.
Підписуйтеся
«Китай не займе проукраїнську позицію, це вже точно. Відношення до України – політика такого спостерігача, як вони кажуть, за українською кризою. Чому кризою вони називають? Тому що вони бажають бути таким медіатором, перемовником як з росією, так і з Україною, тобто бути присутніми в обох країнах», – підсумовує Віта.
Чи можна вірити в публічні заяви китайських високопосадовців – повна версію інтерв'ю з Вітою Голод (відео)
Читайте також:

Підписуйтеся
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Подякувати 🎉
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
Читайте також
ТОП-5 Новин
ТОП-5 Новин