Facebook Pixel

Резерви України зросли майже до $31 млрд — НБУ

ЗВР України зросло майже до $31 млрд. Фото: pixabay.com

ЗВР України зросло майже до $31 млрд. Фото: pixabay.com

Станом на 1 січня 2022 року золотовалютні резерви —ЗВР — України за попередніми даними склали $30 940,9 млн, за 2021 рік вони зросли на $1,8 млрд або на 6%.

ЗВР збільшились за рахунок зовнішнього кредитування та купівлі валюти Національним банком на валютному ринку, повідомляє прес-служба регулятора.

«Так, у серпні 2021 року Україна отримала 1 928,2 млн. спеціальних прав запозичень (СПЗ) у рамках загального розподілу від МВФ, а у листопаді – другий транш від МВФ за програмою stand-by обсягом 500 млн. СПЗ. За рік також вдалося отримати інше пов'язане офіційне фінансування, зокрема від Єврокомісії обсягом близько 600 млн євро», — коментують зовнішнє кредитування в НБУ.

Telegram Logo

Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала $11,2 млрд, що компенсувало платежі з обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті, які становили $11,5 млрд.

За підсумками року чисте придбання валюти Національним банком перевищило $2,4 млрд.

«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,1 місяця майбутнього імпорту, що достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду та Національного банку», — резюмували в НБУ.

Коментарі

Всі новини