Facebook Pixel

Знищення «Мрії»: СБУ завершило розслідування проти колишніх посадовців ДП «Антонов»

Служба безпеки завершила слідство проти колишніх посадовців ДП «Антонов». Йдеться про гендиректора та начальника підрозділу з авіабезпеки. Їх підозрюють у сприянні знищенню літака «Мрія».

Про це пише СБУ.

Знищення «Мрії»: деталі справи

За даними слідства, напередодні повномасштабного вторгнення рф фігуранти не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту.

Для цього у період січня-лютого 2022 року посадовці розпорядилися заблокувати допуск українських військових на територію об’єкта.

На підставі зібраних доказів фігуранти обвинувачуються за ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Обвинувачені перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років тюрми.

Що відомо про відновлення «Мрії»

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 27 лютого 2022 року літак було знищено в аеропорту Гостомеля, куди він прибув на ремонт після комерційного рейсу з Данії.

Одразу після втрати літака «Укроборонпром» заявив, що «Мрію» буде відновлено, але це потребуватиме понад $3 млрд і понад п'ять років роботи. За задумом концерну, витрати має покрити російська федерація, адже це вона знищила флагман української авіації.

У ДП «Антонов» також уточнили, що «Мрія-2» матиме ті самі основні характеристики, що й попередній екземпляр Ан-225, або, можливо, і кращі з урахуванням сучасних сертифікаційних і технічних вимог.

Щодо строків відновлення «Мрії», у ДП «Антонов» підкреслили, що безпосередня реконструкція почнеться після перемоги України у війні, адже на це планується використати кошти росії як компенсацію за завдані нам збитки та руйнування, зокрема й знищення символу української авіації.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉