Facebook Pixel

Три сценарії роботи української енергосистеми: чого чекати цієї зими

Наразі є три сценарії роботи української енергосистеми цієї зими. Про це в інтерв’ю The Page повідомив розповів СЕО YASNO Сергій Коваленко.

Гарний сценарій роботи енергосистеми взимку 2022-2023

Він реалізується у випадку, якщо росія не буде здійснювати масовані обстріли України, а країні вдасться повернути генерацію до довоєнного рівня. Відповідно потужностей буде більше, ніж спроможні спожити українці. У цьому випадку відновляться мережі, й держава зможе заробити на її експорті.

Однак Коваленко додав, що це майже неймовірний, надто оптимістичний сценарій.

Базовий сценарій роботи енергосистеми взимку 2022-2023

Він буде ймовірним, у випадку, якщо енергетична система України не зазнає великих пошкоджень від росіян, а також буде мати достатньо часу для відновлення. У цьому випадку Україна проживе із плановими графіками відключення до квітня 2023 року.

Поганий сценарій роботи енергосистеми взимку 2022-2023

Поганий сценарій — це наслідки атаки росії 23 листопада 2023 року. Після таких пошкоджень система входить у баланс на нульовому рівні. Й лише потім поступово відновлюється. На думку Коваленка, потрібно готуватись до такого сценарію морально та організаційно. Якщо це — ТРЦ, то завчасно підготувати генератори та ін., щоб у крайньому випадку мати змогу працювати у блекаут.

Нагадаймо: Столична влада оприлюднить перелік бізнесу, який готовий працювати в блекаут

Подякувати 🎉