Facebook Pixel

З українських портів вийшли одразу шість кораблів із продовольством

У вівторок, 30 серпня, з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» вирушили шість кораблів з українською агропродукцією. З-поміж них балкер Karteria, зафрахтований ООН у межах реалізації програми боротьби з голодом у світі. На його борту, за даними Мінінфраструктури, — 37,5 тис. тонн пшениці для Ємену.

Загалом на шести суднах — Seajoy, Lady Zehma, Saffet Aga, Simas, Michallis і Karteria – міститься 183 тис. тонн української сільськогосподарської продукції.

У Міністерстві розраховують вийти на показник від 100 до 150 кораблів на місяць та пропускною здатністю 5 млн тонн із портів «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний».

Сьогодні до місця призначення прибуло перше судно, зафрахтоване ООН, яке 16 серпня вийшло з українського порту «Південний». Йдеться про балкер Brave Commander, який привіз до Джибуті 23 тис. тонн пшениці.

Контекст. Загалом під час реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів вийшли вже 61 судно із сільськогосподарською продукцією з орієнтовно 1,5 млн тонн продовольства.

Долучити до «зернового коридору» можуть також і Миколаївський морський порт. У МЗС озвучили умову.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉