Facebook Pixel

Зеленський підписав законопроєкт про відновлення звітування політичних партій

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо відновлення обов’язкового фінансового звітування політичних партій.

Про це пише нардеп Ярослав Железняк.

Які основні положення закону про фінансове звітування політичних партій

Закон передбачає відновлення подання звітів політичними партіями та функцій Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо їх перевірки, зупинених ще у 2020 році. Спершу – через COVID-19, а потім — через воєнний стан.

Партії, які мають право на державне фінансування статутної діяльності, будуть зобов’язані надати звіти, у тому числі за період, коли було призупинене звітування, впродовж 90 днів після набрання законом чинності.

Інші політичні партії мають 120 днів, щоб подати звіти після набрання законом чинності. Термін перевірки звітів НАЗК — до 60 днів.

Законом встановлюється, що у разі виявлення ознак порушень законодавства НАЗК письмово спершу звертається до політичної партії для з’ясування відповідних обставин.

Водночас законом передбачено фінансування з державного бюджету не лише для парламентських партій, але й партій, які набрали на виборах 3% голосів виборців, але не потрапили до парламенту (раніше 5%). Ця норма запрацює уже після наступних парламентських виборів.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9534 про відновлення декларування для чиновників. Його підтримали 329 парламентарів.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉