Facebook Pixel

Зеленський не розібрався у медичній реформі — нардеп Стефанішина

Нардеп із фракції «Голос» Ольга Стефанішина заявила, що мала розмову з президентом Володимиром Зеленським на тему медичної реформи і зрозуміла, що він не розуміє різниці між первинною та вторинною ланками меддопомоги. Про це вона розповіла партнеру The Page — діловому тижневику «Перша Шпальта».

За словами Стефанішиної, із Зеленським вона розмовляла до того, як почалося реформування вторинної ланки, а він уже його критикував. Вона також додала, що реформування вторинної ланки розпочалося лише кілька місяців тому.

Telegram Logo
Quote«Насправді реформа медичної сфери розпочалася 2017 року, коли Верховною Радою було ухвалено закон про державні фінансові гарантії. Після цього 2018 року було створено Національну службу здоров'я, яка гарантує надання безоплатних послуг. Але реформа дійсно почалася з первинної ланки, і реформувалася вона понад рік», — пояснила Стефанішина.

За її словами, коли 2018-го соціологічна група «Рейтинг» проводила опитування людей, які скористалися медичною допомогою на рівні первинної ланки (близько 30 млн людей тоді підписали декларацію із сімейним лікарем), то 70% із них були задоволені якістю медичних послуг — ідеться про первинну медичну допомогу: амбулаторії, сімейні лікарі.

Контекст. Президент Володимир Зеленський вважає, що медична реформа в Україні не була достатньо успішною — це показав спалах COVID-19 у країні. Тому до реформи потрібно внести зміни.

Раніше в Україні створили Медичну раду, яка консультуватиме з питань впровадження та реструктуризації медичної системи країни, використання медичних технологій та організації наукових досліджень.

Коментарі

Всі новини