У понеділок, 10 березня, Володимир Зеленський очолить українську делегацію під час візиту до Саудівської Аравії. Проте на перемовинах з командою США у вівторок він не буде присутнім.
Президент назвав склад делегації у пості на платформі X.
«Українська команда буде складатися з Андрія Єрмака, Андрія Сибіги, Рустема Умєрова та Павла Паліси. З нашого боку буде чітка налаштованість на конструктив, і сподіваємось, що вдасться обговорити й погодити необхідні рішення та кроки», — написав він.
Сам Зеленський планує зустрітись зі Спадкоємним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салман ас-Саудом, сином короля і прем'єром королівства.

За словами президента, Україна підготувала реальні пропозиції.
«Україна прагне миру від першої ж секунди цієї війни. На столі абсолютно реалістичні пропозиції. Головне — рухатися швидко і результативно», — підкреслив Зеленський.
Як розвиваються події навколо перемовин про зупинення вогню
У четвер, 6 березня, стало відомо про склад американської делегації в Ер-Ріяді: це радник Білого дому з питань національної безпеки Майк Волц, спецпредставник Білого дому Стів Віткофф і держсекретар Марко Рубіо.
28 лютого 2025 року Зеленський посварився перед камерами з Трампом та Венсом під час своєї поїздки до Вашингтона. Перепалка почалася зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.
Після цієї події адміністрація Трампа розглядає припинення навіть непрямої допомоги Україні. За словами представника адміністрації, йдеться про припинення військового фінансування, обмін розвідданими, навчання українських військових та пілотів, а також закриття кол-центру на американській базі в Німеччині, який координує міжнародну допомогу.
2 березня український президент заявив, що він вірить, що може врятувати свої відносини з Трампом після їхньої вибухонебезпечної зустрічі в Овальному кабінеті, але перемовини мають продовжуватися за зачиненими дверима.
3 березня радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц заявив, що Україні варто перейти до часткового припинення вогню, а згодом — до повного завершення війни. За його словами, «час не на боці Зеленського».
3 березня видання WSJ повідомило, що адміністрація Трампа припинила фінансування купівлі нової зброї Україні та розглядає можливість заморожування поставок зі своїх складів.
Згодом агентство Reuters повідомило, що Трамп зупинив всю військову допомогу Україні.
4 березня Зеленський заявив, що Україна готова якомога швидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити міцний мир. За його словами, він зі своєю командою «готові працювати під сильним керівництвом президента Трампа, щоб досягти міцного миру».
5 березня президент США Дональд Трамп виступив у Конгресі. Українській темі він присвятив усього декілька хвилин.
Цього ж дня ЗМІ повідомили, що США припинили обмін розвідувальними даними з Україною. Також попередньо усі британські розвідувальні агентства та військові підрозділи отримали наказ від Вашингтона про пряму заборону обмінюватися розвідданими з Україною та передавати їй американські ракети та боєприпаси.
Тоді ж Волц розповів, що офіційні особи США та України обговорюють дату, місце та склад групи для проведення мирних переговорів.
5 березня Єрмак провів телефону розмову з Волцом. За його словами, українська та американська делегації зустрінуться «найближчим часом».