Facebook Pixel

Зеленський може пом’якшити позицію щодо умов закінчення війни: які причини

Західні союзники України помітили. що президент України Володимир Зеленський готується виявити «більшу гнучкість» у закінчені російсько-української війни.

Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Чому Зеленський може пом'якшити позицію щодо умов закінчення війни

В публікації йдеться, що Зеленський публічно виключає можливість віддати рф частину територій, а також наголошує на повному виведені російських військ та членстві України в НАТО. Водночас деякі українські чиновники дали зрозуміти, що вони готові до завершення війни.

Зміна настроїв мала б бути продемонстрована українським президентом на зустрічі у форматі «Рамштайн» в Німеччині, 12 жовтня. Проте захід відклали у зв’язку з відсутністю президента США Джо Байдена, який відклав поїздку через ураган «Мілтон».

Як розповіли джерела Bloomberg, Вашингтон попросив Київ сформулювати список того, що йому потрібно на наступний 2025 рік, включно з військовою технікою, допомогою у розвитку промисловості та фінансами. Своєю чергою Зеленський заявив, що розкриє всі деталі плану перемоги після завершення консультацій із союзниками.

Quote«Тим не менш, тиск з боку союзників посилився щодо більш конкретного плану, який передбачає, чим може закінчитися війна, яка триває 2,5 року. Протистояння на полі бою, напружені бюджети на Заході і, насамперед, результати президентських виборів у США в листопаді спонукали союзників уважніше придивитися до вирішення конфлікту шляхом переговорів», — пише агентство.

Водночас один неназваний чиновник розповів Bloomberg, що оскільки Київ ще не розкрив усіх деталей свого плану, то українські посадовці можуть мати елемент стратегічної нечіткості, який дасть їм простір для подальшого маневру.

Тим не менш, центральним питанням будь-яких майбутніх переговорів про закінчення війни є членство України в НАТО, яке розділяє союзників.

Чи може вступ України до НАТО завершити війну

Співрозмовники агентства зазначили, що на Байдена тиснуть, щоб він надіслав Україні пряме запрошення приєднатися до Альянсу. Хоч така пропозиція і малоймовірна, одна це може стати козирем для майбутніх переговорів з кремлем, вважає джерело Bloomberg.

Водночас інший неназваний посадовець наголосив, що будь-яка пропозиція, крім повноправного членства в НАТО, поставить Україну у скрутне становище, коли справа дійде до переговорів з рф.

За словами офіційного представника, знайомого з дискусіями в НАТО, будь-що, окрім повноправного членства, поставило б Україну на задній план, коли справа дійшла до переговорів про припинення вогню, додавши, що надійні двосторонні гарантії безпеки, особливо з США, де-факто означатимуть членство України.

Він також додав, що оскільки москва розглядає приєднання до Альянсу як небажаний крок, то неясно, яка формула може посадити сторони за стіл переговорів.

Окрім цього, для Європи фіскальні обмеження також створюють додатковий тиск. Так, уряд Німеччини зменшив фінансування для України в бюджеті на наступний рік, а Франція бореться з власним зростаючим дефіцитом у бюджеті.

Також на Київ все активніше тиснуть країни Глобального Півдня, які хочуть посадити Україну за стіл переговорів з рф.

Подякувати 🎉