Facebook Pixel

Іспанія готова передати Україні бойові танки Leopard і ЗРК – ЗМІ

Іспанія готова розширити військову підтримку України на тлі війни, яку розв’язала рф. Якщо досі іспанська сторона надавала Києву боєприпаси, засоби індивідуального захисту та легке озброєння, то тепер готується до поставок зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) та бойових танків «Леопард». Як пише El Pais, країна також навчить наших військових керувати усією цією технікою.

Міноборони Іспанії перебуває вже на фінальному етапі спрямування в Україну батареї зенітно-ракетних комплексів малої дальності Shorad Aspide. Залишилося дочекатись переговорів через осередок у Штутгарті, який відповідає за координацію військової допомоги нашій країні.

Іспанська влада висловила готовність надати ЗСУ бойові танки Leopard A4, які вже більш як 10 років зберігаються у законсервованому стані (з них видалені батареї, злито мастило). Мова йде по 108 одиниць техніки, яку ФРН продала Іспанії у 1995 році. За попередніми оцінками, близько 40 з вказаних танків можуть бути відремонтовані та передані Україні.

Ба більше, Іспанія запропонувала навчити українських військових користуватись анонсованою військовою технікою. Джерела видання розповіли, що перший етап навчань запланований у Латвії, де наразі у межах операції НАТО розміщені 500 солдатів іспанської армії з шістьма танками Leopard 2E. На другому етапі українські воїни тренуватимуться уже в Іспанії.

Контекст. Посол України в Мадриді Сергій Погорільцев на пресконференції присвяченій 100 дням з дня вторгнення рф в Україну подякував Іспанії за допомогу, але наголосив, що вона є недостатньою. Він наполягав на тому, що українська сторона не просила «нічого такого, чого Іспанія не могла б надати», і скаржився, що, за його звітами, країна надає «один із найнижчих рівнів військової допомоги».

За оцінками Погорільцева, Іспанія прийняла близько 140 тисяч українських біженців (жінок, дітей та людей похилого віку), з яких 116 тисяч вже отримали статус міжнародного захисту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉