«Занадто вигідно»: Spotify поскаржився на єдину підписку Apple One

Музичний сервіс Spotify заявив, що Apple поводиться нечесно щодо конкурентів через випуск єдиної підписки на свої сервіси Apple One, пише The Verge.

Згідно з повідомленням, Apple зловживає домінівним становищем на ринку.

«І знову Apple використовує своє домінівне становище й несправедливі методи, щоби поставити конкурентів у невигідне становище й позбавити споживачів послуг, надаючи перевагу своїм власним. Ми просимо антимонопольні органи оперативно припинити антиконкурентну поведінку Apple. Якщо цього не станеться, співтовариство розробників зазнає непоправної шкоди, а загальну свободу слухати, вчитися, творити, спілкуватися буде поставлено під загрозу», – наголосили в Spotify.

Telegram Logo

В Apple вважають, що в користувачів, як і раніше, є можливість «відкривати для себе альтернативи й насолоджуватися ними».

«Ми представляємо Apple One, бо це велика вигода для користувачів і простий спосіб дістати доступ до всього спектру послуг Apple за передплатою», — розповіли в компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Скарги Spotify допомогли розпочати два офіційні антимонопольні розслідування ЄС щодо Apple App Store і Apple Pay. 2019 року сервіс поскаржився через те, що Apple не дозволяла Siri і HomePod запускати Spotify. У червні 2020 року через скаргу Spotify ЄК почала розслідування щодо комісії в розмірі 30% в App Store.

Раніше месенджер Telegram подав антимонопольну скаргу регулятору ЄС на магазин застосунків App Store через обмеження конкуренції. Як приклад обмеження конкуренції з боку Apple Telegram навів свою відмову від розвитку ігрової платформи 2016 року. App Store сприйняв таку ініціативу Telegram як порушення правил.

«З тієї ж причини Apple може дозволити собі стягувати величезну комісію в розмірі 30% з обігу всіх застосунків в App Store», – додали в компанії.

Водночас засновник Telegram Павло Дуров уже давно критикує App Store. За його словами, насправді Apple витрачає на підтримання App Store лише незначну частину того, що забирає в розробників застосунків. Тому пояснення компанії щодо 30%-вої комісії є неправдивими.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини