Facebook Pixel

Замість РФ. Дональд Туск запропонував запросити Україну на саміт G7

На саміті G7 у відповідь на пропозицію президента США Дональда Трампа обговорити можливість повернення Росії до «Великої вісімки» прозвучала пропозиція запросити на наступний саміт українського президента, пише Reuters.

Зокрема, голова Європейської Ради Дональд Туск відкинув пропозицію президента США за повернення Росії і G7 до формату «Великої вісімки».

ЄС за жодних обставин не погодиться з логікою президента Трампа про те, що анексія українського Криму була частково виправдана і варто з цим змиритися, підкреслив Туск.

Telegram Logo

Попередньо Німеччина, Франція і Великобританія також відкинули думку щодо повернення Москви в клуб «вісімки».

Одним з основних аргументів стало те, що бойові дії і надалі тривають на Донбасі, тоді як мирний процес при посередництві Парижа і Берліна помітно забуксував.

Крім того, на думку Туска, з'явилися нові причини для подальшого утримання Москви за межами клубу, такі, як провокація в Азовському морес захоплень трьох українських кораблів і 24 моряків в листопаді 2018 року.

Краще запросити на наступний саміт G7 президента України, чим повертати Росії, підкреслив президент Європейської ради.

Що цікаво, Трамп при цьому позитивно висловлювався стосовно президента Росії Володимира Путіна. Відмінності в трактуванні відносин з Москвою серед країн-членів G7 є одним з факторів напруги між західними союзниками.

Контекст

  • За підсумком обговорення теми повернення РФ в «Велику вісімку» лідери «Великої сімки» вирішили зміцнювати співпрацю з Москвою, але поки її назад не запрошувати. У той же час на сам саміт Росію покликати можуть, але тільки в разі серйозних зрушень у міжнародній політиці й поведінці.
  • Президент Еммануель Макрон назвав припинення бойових дій на Донбасі одним з можливих умов повернення РФ в G8.
  • Країни G7 відмовилися від формату «Великої вісімки» в березні 2014 року з-за анексії Криму Російською Федерацією. У «Великій сімці» залишилися Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія. Росія все ще входить в G20, учасниками якої є також Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія і Європейський союз.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини