Національний банк спростував інформацію про заборону оплати комунальних послуг та здійснення грошових переказів у режимі онлайн з 28 квітня. Також не відповідає дійсності заява Української асоціації платіжних систем про відсутність чітких рекомендацій щодо процедури дистанційної ідентифікації. Про це Нацбанк повідомив у відповідь на запит .
Як пояснив регулятор, оновлені вимоги закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів», який набуває чинності 28 квітня, окрім комунальних послуг, не поширюються також на:
- оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми), а також на кредити в сумі до 30 тис. грн;
- перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
- усі готівкові перекази в межах України в сумі до 5 тис. грн;
- зняття коштів з власного рахунку.
В НБУ також заявили, що рекомендували учасникам фінансового ринку налаштувати системи для забезпечення супроводу переказів коштів необхідною інформацією, оскільки закон передбачає дві основні вимоги:
- здійснення ідентифікації та верифікації платника;
- супровід переказу коштів переліком даних про платника і одержувача.
Раніше Українська асоціація платіжних систем заявляла про те, що фінансовий ринок не готовий до виконнання деяких норм цього закону. Окрім того, за словами президента асоціації Антоніни Мурашко, регулятор не надав ринку чітких рекомендацій щодо процедури дистанційної ідентифікації.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!