Facebook Pixel

На війні з рашистами загинув фундатор «Українського легіону» Святослав Стеценко

На російсько-українській війні 2022 року загинув Святослав Стеценко, засновник військово-патріотичної організації «Український легіон».

Про це вранці 7 травня повідомив адвокат Віталій Коломієць.

«Святослав Стеценко, честь! Чоловік честі, ідеаліст, воїн. Багаторічний двигун боротьби українців за право на збройний захист. Ми продовжимо та закінчимо нашу справу. Я знаю, ви вірили у безсмертя душі. Спостерігайте там і нагадуйте…» — написав Коломієць.

Із початком повномасштабної російської агресії Святослав Стеценко став до лав 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ім. Якова Гандзюка.

«59-та окрема мотопіхотна бригада стійко тримає оборону Миколаєва. Рашистам завдаємо значних втрат в особовому складі та в техніці, в основному вогнем артилерії. Супротивник досі не може підійти на відстань стрілецького бою, схоже, що й не дуже хоче. Кидають техніку та розбігаються. Переможемо», — писав Стеценко у фейсбуці 5 березня.

Полковник запасу ЗСУ Святослав Стеценко «Пастир» був послідовним прихильником збройної самооборони українців. Під час Майдану 2013/14 рр. він очолював «Громадську варту» Дарницького району Києва.

У 2014 році став одним із засновників ГО «Український легіон». Був інструктором і одним із активних учасників «Руху сприяння територіальній обороні України».

У 2016 році виклав принципи добровольчих воєнізованих формувань під назвою «Про ТрО», які лягли в основу територіальної оборони.

Стеценко також колишній експерт Українського інституту з прав людини та колишній представник Уповноваженого з прав людини.

Був членом Української республіканської партії (УРП).

Освіту здобув у НВВПОУ (Новосибірське військове училище), навчався у НАОУ.

«Я вірю, що душа вічна. Тому моя туга за загиблими побратимами світла. Ще потиснемо один одному руки», — це остання публікація Стеценка у facebook від 29 квітня 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉