Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Європу чекає холодна та небезпечна зима через спричинену рф енергетичну кризу. Дістанеться і США

Європу та США чекає важка зима через сильне подорожчання газу. Фото: nrcu.gov.ua

Європу та США чекає важка зима через сильне подорожчання газу. Фото: nrcu.gov.ua

Рішення рф припинити постачання газу в Європу спустошить європейську економіку й негативно вплине на споживачів у США. Про це пише Forbes.

За даними видання, з листопада по березень ціни на природний газ на ф’ючерсних ринках США зросли на 95%. Через це уже цього опалювального сезону ціни на природний газ та рахунки за опалення взимку зростуть майже вдвічі. Й найбільше це вдарить по споживачах, які живуть у холодному кліматі.

Й якщо у США населення поки не відчуло цього вплину, то європейці вже з ним знайомі. Так, у деяких регіонах Європи вже закріпилося вражаюче оптове підвищення цін на газ на 400% і більше.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також важливим моментом є те, що США — найбільший у світі виробник природного газу, тобто газу для внутрішніх поставок більш ніж достатньо, а країна сама контролюємо свою долю й має енергетичну незалежність. А от Європа залежить від поставок з росії (другого за величиною виробника природного газу в світі). Й найбільше від енергетичної кризи може постраждати Німеччина, попри те, що вона є найбільшою економікою в Європі та четвертою за розміром у світі.

Експерти прогнозують важку зиму

Через високі цін на природний газ жителі Європи зіткнуться з важкою зимою. Росія повністю припинила транспортування газу через один великий трубопровід, а два інших, які проходять через Україну, були обмежені та, ймовірно, будуть повністю закриті до закінчення зими. Європейські ціни на природний газ можуть ще більше зрости від поточних показників, якщо рф повністю перекриє всі поставки газу до Європи або якщо зима буде холоднішою, ніж зазвичай.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Поглиблення європейської газової кризи вплине й на ціни на газ у США, однак цей вплив буде незначним. Європа імпортуватиме стільки зрідженого природнього газу, скільки зможе. США є основним його джерелом, проте його обсяги експорту до Європи уже й так на максимумі, тому значного впливу на ціни не буде. Звісно, здорожчання може відбутися на фоні зимових холодів, однак злетіти ціни точно не повинні.

Якщо ж Європі не вистачатиме природного газу для своїх енергетичних потреб, їй доведеться використовувати більше нафти та вугілля як замінників, і це відобразиться на зростанні їхньої вартості.

Все це свідчить про те, що зима точно не буде легкою. однак якщо у США ціни на газ зростуть не небагато, то у Європі очікується холодна та небезпечна зима.

Коментарі

Всі новини