Facebook Pixel

ЄС затвердив 9-й пакет санкцій проти рф

Рада Євросоюзу в п’ятницю, 16 грудня, остаточно схвалила дев'ятий пакет санкцій проти росії у зв’язку з розв’язаною війною проти України.

Про це йдетсья у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Quote«Після продовольства та голоду тепер путін перетворює зиму на зброю, навмисно позбавляючи мільйони українців води, електрики та опалення. Європейський Союз відповідає на цю останню ескалацію та воєнний злочин дев'ятим пакетом жорстких санкцій. Ми продовжимо спрямовувати санкції проти економіки та тих, хто сприяє цій жорстокій війні», — прокоментував дане рішення верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Новий узгоджений пакет вводить заходи експортного контролю та обмеження на товари подвійного призначення, а також товари та технології, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського оборонного сектору оборони, значно розширюючи список суб'єктів, які пов'язані з ВПК рф.

Зокрема, санкції запроваджуються щодо 168 додаткових суб'єктів, пов'язаних з оборонно-промисловим комплексом країни-агресора.

Quote«Це забезпечить неможливість вільної торгівлі ключовими хімікатами, нервово-паралітичними речовинами, приладами нічного бачення та радіонавігації, електронікою та IT-компонентами, які можуть бути використані російською військовою машиною», — повідомляє Рада ЄС.

До списку також включені деякі контрольовані росією організації, які базуються у анексованому Криму, щоб уникнути обходу агресором санкцій.

Крім того, ЄС розширить заборону на експорт товарів та технологій, пов'язаних з авіа- та космічною промисловістю, включивши до пакету авіадвигуни та їх частини.

Ця заборона буде поширюватися як на пілотовані, так і на безпілотні літальні апарати. Відтепер буде заборонений прямий експорт двигунів для безпілотників до росії та будь-якої третьої країни, яка може постачати БПЛА агресору.

Рада ЄС відзначає, що нові санкції жодним чином не торкаються торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією, включаючи пшеницю та добрива.

Водночас сказано, що з огляду на позицію ЄС щодо боротьби з відсутністю продовольчої безпеки в усьому світі, а також з метою уникнення збоїв у каналах оплати сільськогосподарської продукції, було вирішено запровадити нові послаблення, що дозволяють розморожувати активи та надавати кошти і економічні ресурси певним особам, які відіграють значну роль у міжнародній торгівлі сільськогосподарською та продовольчою продукцією, включаючи пшеницю та добрива, до їх включення в список.

ЄС також заморозить активи ще двох російських банків і додасть Всеросійський банк регіонального розвитку до списку організацій, на які поширюється повна заборона проведення операцій.

Крім того, Рада ЄС ініціювала процес призупинення ліцензій на мовлення ще чотирьох російських телеканалів: «НТВ"/"НТВ Мир», «Россия 1», «РЕН ТВ» та «Первый канал». Ці ЗМІ перебувають під постійним прямим чи непрямим контролем керівництва рф та використовуються ним для безперервних та узгоджених дій щодо дезінформації та військової пропаганди, повідомляє Рада ЄС.

Сьогоднішні рішення також запроваджують заборону надання росії послуг ЄС з реклами, дослідження ринку та опитування громадської думки, а також послуг з тестування продукції та технічного контролю.

Громадянам ЄС також буде заборонено обіймати будь-які посади в керівних органах усіх російських державних чи контрольованих державою юридичних осіб, організацій чи органів в рф.

Як повідомлялося, раніше Єврокомісія підготувала дев’ятий пакет санкцій ЄС проти росії. Попередній — восьмий — пакет санкцій проти рф ЄК підготувала наприкінці вересня. Уже 6 жовтня держави-члени Євросоюзу його затвердили. До нього увійшли обмеження ціни на російську нафту, додаткові обмеження на імпорт, індивідуальні санкції тощо.

Світ засуджує ракетні атаки росії на Україну, зосереджені на великих містах. Захід обіцяє до кінця підтримувати Україну, посилити заходи безпеки та стривожений через неадекватну агресію володимира путіна.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉