Facebook Pixel

ЄС готовий до зупинки постачання російського газу

Завдяки власним запасам та низки заходів з енергозбереження ЄС готовий до ситуації, коли росія повністю припинити постачати країнам свій газ, зазначив комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні.

Він повідомив, що середні запаси газу в Євросоюзі, хоча ситуація по окремих країнах може відрізнятися, становитиме близько 80%. Наростити запаси дозволила диверсифікація постачання.

Джентилоні сказавши, що ЄС не боїться рішень Путіна, і хоча сподівається, що російська сторона буде дотримуватися умов контрактів, готова також реагувати на їх невиконання.

Нагадаємо, 5 серпня Рада Євросоюзу затвердила постанову, яка передбачає добровільне зниження споживання газу в країнах ЄС на 15% вже цієї зими. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради ЄС.

Відповідно до документа, Рада ЄС може ініціювати попередження про безпеку постачання газу, що призведе до скорочення споживання на нього в обов'язковому порядку.

Ці кроки спрямовані на те, що заощадити зимою газ і таким чином підготуватися до можливих перебоїв із постачанням росією «блакитного палива».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉