За гроші ЄБРР Кабмін підготує до продажу українські надра

Європейський банк реконструкції і розвитку готовий надати Україні 200 млн євро на верифікацію корисних копалин в надрах України та підготовки кількох родовищ до продажу на аукціонах.

Про це йшла мова в ході онлайн-зустрічі прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з віце-президентом Європейської Комісії з питань міжінституційних відносин і прогнозування Марошем Шефчовичем.

«Розглядаємо можливості для спільної розробки з ЄС підходів щодо використання української потенціалу у видобувній галузі, щоб допомогти ЄС і разом будувати глобальні конкурентоспроможні виробничі ланцюжки доданої вартості в Європі», — сказав прем'єр-міністр України.

Telegram Logo

За його словами, Україні важливо ініціювати спільний проект з геологічного вивчення рудопроявления корисних копалин і протягом 2021 року підготувати до аукціону кілька родовищ мінералів зі стратегічного переліку Євросоюзу.

«Ми попередньо розмовляли з ЄБРР про можливе проекті верифікації запасів родовищ корисних копалин в Україні. ЄБРР готовий надати приблизно 200 млн євро», — передає слова Шмигаль УНН.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Денис Шмигаль також запропонував застосувати інноваційний кластерний підхід у розвитку співпраці в сировинній сфері.

«Ми могли б розглянути можливість будівництва на території України заводу з виробництва акумуляторів для електрокарів або виробництва електроавтобусів, які могли б поставлятися в країни Європи і на інші світові ринки», — зазначив він.

Україна також готова розглянути можливість запуску спільного проекту по верифікації наявної інформації про розвідані і потенційні запаси критичної сировини в Україні.

Раніше повідомлялося, що Кабмін спростив процедуру видачі дозволів на розробку природних ресурсів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини