Додана вартість повинна залишатися в Україні, а не експортуватися, вважає глава представництва ЄБРР Маттео Патроне, про що він сказав в інтерв’ю .
«Сировина повинна оброблятися тут, а на експорт відправляти кінцевий продукт. Хочу, щоб ЄБРР брав участь у цьому», — сказав він.
Крім того, глава представництва ЄБРР зазначив, що міжнародний кредитор готовий видавати позики й консультувати стартапи, малий і середній бізнес.
«Створення бізнес-плану, виведення бізнесу на прибутковий рівень. Або консультації щодо поліпшення операційної частини, фінансового управління, маркетингу або корпоративного управління. Це – з одного боку. З іншого – фінансування, яке банк надає або безпосередньо компанії, або через банки-партнери», — уточнив Патроне.
За його словами, зараз краще інвестувати в сільське господарство, IT-технології, охоплюючи при цьому не тільки аутсорс, але і розробку нових продуктів. Також інвесторів приваблює автомобільна індустрія, комерційна нерухомість, відновлювальна енергія, енергоефективність.
Загальний обсяг фінансування проектів ЄБРР в Україні складає 13 млрд євро, з яких 1,6 млрд євро — це проекти в державному секторі. У 2019 році обсяг інвестицій в українську економіку з боку ЄБРР збільшиться удвічі – до $1 млрд. Крім того, банк надасть 160 нових грантових програм щодо підтримки малого й середнього бізнесу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям