Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Майже половина компаній ЄБА відновили повноцінну роботу

ЄБА: Як відновлюється бізнес червень 2022. Фото: JESHOOTS.COM/Unsplash

ЄБА: Як відновлюється бізнес червень 2022. Фото: JESHOOTS.COM/Unsplash

47% компаній Європейської бізнес асоціації (ЄБА) уже повністю відновили роботу. Минулого місяця таких було 28%. Про це свідчать результати опитування, що провела асоціація, аби визначити настрої бізнесу після 100 днів війни в країні.

Решта 50% працюють із певними обмеженнями або частково. Зокрема, з-поміж таких компаній 37% обмежили географію присутності, 17% працюють онлайн, а 16% були вимушені закрити частину офісів, торгових точок чи відділень. З-поміж компаній, що раніше тимчасово зупиняли свою роботу, 17% її вже повністю або частково відновили. І лише 3% компаній наразі взагалі не працюють. Нагадаємо: місяць тому не працювали 4% бізнесу, а в березні – 29%.

Кількість компаній, що виплачують заробітну плату своїм співробітникам у повному обсязі, дещо зросла і становить зараз 63%, до того ж 25% роблять додаткові або авансові виплати. Утім, 13% були змушені скоротити розмір зарплат, а 9% – відмовитися або скоротити бонуси. У неоплачувану відпустку змушені відправляти персонал 4% компаній, дещо зросла кількість компаній, що вдаються до скорочень, – зараз таких 8% (минулого місяця було 3%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Фото: eba.com.ua

Фото: eba.com.ua

Бізнес і далі виділяє ресурси на допомогу армії та гуманітарну підтримку практично в тих самих обсягах, що й на початку повномасштабної війни. Так, по 47% компаній і далі постачають продукцію та підтримують своїх працівників, що перебувають у лавах ЗСУ чи тероборони. Ще 44% допомагають фінансово, 25% – послугами, 18% – медикаментами чи засобами захисту/оборони. Тільки 8% компаній повідомляють, що вже вичерпали свої ресурси на допомогу, місяць тому таких було 5%.

Практично незмінною залишається оцінка бізнесом своїх фінансових резервів. Третина компаній, а саме 34%, оцінюють свою фінансову стійкість у 6 місяців, 20% вважають, що протримаються кілька місяців, ще 20% – рік, а 19% вистачить фінансових резервів на період понад рік. У 5% фінансові резерви вже вичерпалися, тоді як минулого місяця про це повідомляли 3% бізнесів. Водночас у фінансових питаннях компанії розраховують здебільшого на власні сили. Так, 92% компаній не користувалися державними чи міжнародними програмами для підтримки свого бізнесу.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Фото: eba.com.ua

Фото: eba.com.ua

Бізнес також повідомляє про втрати внаслідок воєнних дій. Так, 100 днів активної фази війни завдали 48% компаній до $1 млн втрат, ще 37% зазнали втрат у діапазоні $1 – 10 млн, а 12% повідомляють про втрати на понад $10 млн. Жодних втрат не зазнали тільки 2% бізнесів. Водночас 42% компаній асоціації повідомляють про втрати майна чи інших активів безпосередньо внаслідок бойових дій.

Фото: eba.com.ua

Фото: eba.com.ua

Хоча в нинішній ситуації прогнози робити надзвичайно складно, 70% керівників усе-таки очікують негативну динаміку свого бізнесу до кінця 2022 року, ще 15% вважають, що вона не зазнає змін, а 11% сподіваються на зростання бізнес-показників. Нагадаємо, торік 83% керівників компаній прогнозували зростання свого бізнесу у 2022 році, і тільки 2% очікували погіршення стану справ. Отже, війна внесла прикрі корективи в плани майже двох третин компаній асоціації.

Більшість компаній не планують цього року суттєвих змін у своїй команді або в розмірі зарплат – про це повідомляють 48% та 58% відповідно. Водночас 45% компаній можуть вдатися до скорочень, а 15% — до зменшення зарплат. Хоча в частини бізнесів є й позитивні тенденції: 6% планують наймати нових працівників цього року, а 23% — поступово збільшувати заробітні плати персоналу.

Коментарі

Всі новини